آمریکا پیش نویس تمدید تحریم ایران را در اختیار روسیه قرار داد

به گزارش اخبار ورزشی، به گزارش خبرنگاران به نقل از واشنگتن پست، کلی کرافت، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد که ایالات متحده پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را در اختیار روسیه قرار داده است.

آمریکا پیش نویس تمدید تحریم ایران را در اختیار روسیه قرار داد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

روسیه پیش از این مخالفت خود را با تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران اعلام نموده و حتی اعلام شده که بعضی شرکت های تسلیحاتی روسیه منتظر انتها این تحریم برای انعقاد قرارداد با ایران هستند.

کلی کرافت تاکید نموده است که پیش نویس تمدید تحریم تسلیحاتی ایران علاوه بر روسیه٬ در اختیار فرانسه، انگلیس و آلمان قرار گرفته است.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد اعلام نموده است: خیلی زود ما این پیش نویس را در اختیار همه 15 عضو شورای امنیت قرار خواهیم داد. اما، می دانید، ما کوشش می کنیم که خیلی دقیق و خیلی کامل این کار را انجام بدهیم. کاملاً لازم است که ما همه گزینه های خود را به کار بگیریم تا از تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل (علیه ایران) اطمینان حاصل کنیم.

کلی کرافت گفته است که چین و روسیه می بایست به اجماع جهانی در مورد اقدامات و رویکرد ایران بپیوندند.

این در حالی است که نمایندگی چین در سازمان ملل ماه گذشته گفت، آمریکا از توافق برجام خارج شده و به تعهداتش طبق قطعنامه 2231 عمل ننموده است.

نمایندگی چین اضافه نموده بود که آمریکا حقی برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ندارد، چه رسد به اینکه بخواهد مکانیسم ماشه را فعال کند. حفظ برجام تنها راه درست پیش رو است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 931

به "آمریکا پیش نویس تمدید تحریم ایران را در اختیار روسیه قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا پیش نویس تمدید تحریم ایران را در اختیار روسیه قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید