آیا علوم شناختی و رسانه در موفقیت یکدیگر موثر هستند؟

به گزارش اخبار ورزشی، مدرس دانشگاه گفت: رسانه می تواند در ترویج علوم شناختی موثر باشد از طرفی علوم شناختی در موفقیت رسانه ها بسیار مؤثر است.

آیا علوم شناختی و رسانه در موفقیت یکدیگر موثر هستند؟

به گزارش، محمدحسین نژادی مدرس دانشگاه با اشاره به تاثیر زیاد رسانه بر روان انسان، گفت: اگر کسی با علوم شناختی آشنا باشد و شیوه های تاثیر رسانه بر روان انسان را بداند در روبروه با رسانه از شگرد های بهتری بهره برداری می نماید.

وی در ادامه به کارکرد های فراوان علوم شناختی اشاره نمود و گفت: علوم شناختی از حیث روان شناختی، عصب شناختی، فلسفی و موضوعات بسیاری مورد آنالیز قرار می گیرد، اگر کسی با رسانه روبرو گردد و دریافت هایی از رسانه داشته باشد رسانه تبدیل به بخشی از شخصیت وی می گردد و رسانه ها شخصیت او را شکل می دهند. حال اگر فرد به صورت آگاهانه در معرض رسانه قرار بگیرد خودش آگاهانه شخصیت خودش را شکل می دهد، اما اگر ناآگاهانه در برابر رسانه قرار گیرد منفعلانه عمل می نماید و رسانه آنگونه که می خواهد او را می سازد و او نمی تواند آنگونه که می خواهد از رسانه بهره بگیرد.

مدرس دانشگاه ادامه داد: می توان گفت علوم شناختی می تواند به ما یاری کند که چگونه با رسانه روبرو شویم، به نوعی می توان گفت رسانه می تواند در ترویج علوم شناختی موثر باشد و کوشش کند از طرفی علوم شناختی در موفقیت رسانه ها بسیار مؤثر است.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 194

به "آیا علوم شناختی و رسانه در موفقیت یکدیگر موثر هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا علوم شناختی و رسانه در موفقیت یکدیگر موثر هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید