اشرف غنی مجددا از طالبان خواست پیشنهاد آتش بس را بپذیرند

به گزارش اخبار ورزشی، رئیس جمهور افغانستان همزمان با روز جهانی صلح، طالبان را به خاطر عدم پذیرش پیشنهاد آتش بس مقصر درگیری های خونین در این کشور دانست.

اشرف غنی مجددا از طالبان خواست پیشنهاد آتش بس را بپذیرند

اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در سخنرانی روز شنبه که از تلویزیون ملی پخش شد، گفت: درگیری های خشونت آمیز همچنان در افغانستان ادامه دارد، آن هم تنها به خاطر اینکه طالبان آتش بس را نمی پذیرد.

وی افزود: اگر طالبان با صلح موافقت کند، دولت کابل حتی برای یک لحظه خواستار ادامه این جنگ نیست. بار دیگر تاکید می کنم آنهایی که حاضر به قبول صلح و آتش بس نیستند، مسئول تمامی این کشتارها و خونریزی ها به حساب می آیند.

اوایل ماه جاری میلادی چند ساعت پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مذاکرات صلح با طالبان را لغو کرد، اشرف غنی گفت که صلح واقعی تنها زمانی ممکن خواهد بود که شبه نظامیان طالبان با یک آتش بس و مذاکرات مستقیم با دولت کابل موافقت کنند.

ترامپ ابتدا اعلام کرده بود که رهبران طالبان و رئیس جمهور افغانستان به طور جداگانه به آمریکا سفر خواهند کرد تا در کمپ دیوید با وی دیدار کنند اما کمی بعد به خاطر حمله ای در کابل که طالبان مسئولیت آن را برعهده گرفت، ترامپ این دیدار را لغو کرد.

این اطلاعیه ترامپ چند روز پس از آن منتشر شد که زلمای خلیل زاد، فرستاده ویژه آمریکا در امور افغانستان اعلام کرده بود که واشنگتن با طالبان به توافقی دست یافته است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 312

به "اشرف غنی مجددا از طالبان خواست پیشنهاد آتش بس را بپذیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی مجددا از طالبان خواست پیشنهاد آتش بس را بپذیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید