اطلاعات مربوط به صورت های مالی سرخابی ها به فرابورس ارائه نشده است

به گزارش اخبار ورزشی، محسنی درباره آخرین وضعیت واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس گفت: هنوز به صورت رسمی اطلاعات مربوط به صورت های مالی به فرابورس ارائه نشده است .

اطلاعات مربوط به صورت های مالی سرخابی ها به فرابورس ارائه نشده است

به گزارش ، به نقل از شبکه خبر، بهنام محسنی معاون بازار های خارج از بورس فرابورس ایران، در خصوص واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس، گفت: موضوع مهمی که باید به آن توجه کرد این است که اصولا در بازار پایه فرابورس چیزی تحت عنوان پذیرش وجود ندارد و شرکت ها صرفا در این بازار درج می شوند؛ پذیرش بایستی در بازار های اول و دوم فرابورس صورت بگیرد .

وی در خصوص آخرین وضعیت این دو باشگاه و دلیل تاخیر های اجرا شده در واگذاری آن ها گفت: هنوز به صورت رسمی اطلاعات مربوط به صورت های مالی سرخابی ها به فرابورس ارائه نشده است .

محسنی با اشاره به مفاد بند 3 تبصره 2 قانون بودجه در سال 98، به تکالیف مجلس شورای اسلامی برای واگذاری دو شرکت فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس در فرابورس پرداخت و گفت: بر اساس بند یادشده، وزارت ورزش و جوانان مکلف است با همکاری سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس، شرایط لازم برای واگذاری سهام شرکت های استقلال و پرسپولیس را تا پایان شهریور فراهم کند و در مرحله بعد از آن است که، اساسا موضوع ورود این شرکت ها به بازار پایه فرابورس مطرح می شود.

واگذاری60 درصد نیروگاه های دولتی به بخش خصوصی

معاون بازار های خارج از بورس فرابورس ایران، یکی از موارد اصلی که برای درج شرکت ها در بازار پایه فرابورس ضروری است را سهامی عام بودن آن ها به منظور شمولیت عرضه نزد سازمان بورس اعلام کرد و افزود: در این زمینه شرکت فرهنگی استقلال با مشکل سهامی خاص بودن روبرو است و نیاز دارد که مراحل تبدیل شخصیت حقوقی از سهامی خاص به سهامی عام را طی کند .

محسنی در پایان بحث احصاء دارایی های مشهود و نامشهود این شرکت ها نظیر مالکیت معنوی مربوط به برند آن ها را نیز مطرح نمود و گفت: این شرکت ها بایستی برای ثبت برند خود در اداره مالکیت معنوی اقدام کرده و با شناسایی این دارایی، آن را در صورت های مالی خود منعکس کنند. ضمن اینکه با توجه به نظر قانون گذار در خصوص عرضه عمومی شرکت های استقلال و پرسپولیس، بایستی موضوع تعداد سهام عرضه شده آن ها نیز معین شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 172

به "اطلاعات مربوط به صورت های مالی سرخابی ها به فرابورس ارائه نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات مربوط به صورت های مالی سرخابی ها به فرابورس ارائه نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید