بعضی در حد اظهارنظر درباره پیروانی نیستند، واقعیت همان 10 امتیاز اختلاف است

به گزارش اخبار ورزشی، مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: باید به قانون احترام بگذاریم و پیروانی هم هیچ گاه به منافع خودش فکر نکرده است؛ او از حق پرسپولیس دفاع می نماید.

بعضی در حد اظهارنظر درباره پیروانی نیستند، واقعیت همان 10 امتیاز اختلاف است

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری اخبار ورزشی از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، حمید مطهری اظهار کرد: امیدوارم این بیماری که همه درگیرش هستیم زودتر از بین برود. این مشکل لطمه زیادی به همه از جمله فوتبال و باشگاه ها زد. همه متضرر شده اند. آرزو می کنم هر چه زودتر شرایطی ایجاد گردد که بتوانیم با فوتبال، شور و نشاط موجود در فوتبال را به جامعه تزریق کنیم.

وی ادامه داد: البته همان طور که همیشه گفتیم و مورد تأکید مدیریت باشگاه و مدیر و کادرفنی و بازیکنان تیم بوده است، سلامت مردم در اولویت اول واقع شده است، ولی منتظر خاتمه این شرایط هستیم. تمرینات هم مثل قبل به صورت انفرادی توسط بچه ها دنبال می گردد و با آن ها در ارتباط هستیم و طبیعی است که کارایی لازم را نخواهد داشت.

مربی تیم پرسپولیس درباره اظهار نظر برخی افراد پیرامون تعطیلی کامل این فصل لیگ برتر گفت: در این شرایط باید کمی صبورتر باشیم. مرتب نظرات مختلف ندهیم. فدراسیون و سازمان لیگ را دچار چالش نکنیم. الان مراجع بین المللی مثل فیفا هم نتوانسته اند تصمیم قطعی بگیرند. باید صبر کنیم تا ببینیم مراجع قانونی چه تصمیمی می گیرند. البته پرسپولیس همیشه به قانون احترام گذاشته است و امیدواریم دیگران هم چنین عمل نمایند. همین حالا پرسپولیس با 10 امتیاز اختلاف در صدر جدول است و خود را تابع قانون دانسته است، اما هر روز حرف ها و نظرات جدیدی را از برخی تیم ها می شنویم. البته بیان دیدگاه همه جای جهان وجود دارد ولی مبتنی بر اصل اولیه برخورداری از منطق و احترام به دیگران است. نه اینکه هر چه به ذهن رسید مطرح گردد.

مطهری افزود: باشگاه پرسپولیس از روز اول گفت با اینکه 10 امتیاز اختلاف با نزدیکترین رقبای خود دارد اما تمایل دارد بعد از اینکه مشکل بیماری کرونا تمام شد و نهادهای ذی ربط شرایط را برای برگزاری بازی های فوتبال مهیا گفتند، لیگ ادامه پیدا کند و همه تیم ها در شرایط عادلانه فرصت رقابت داشته باشند. این نظر مبتنی بر احترام به فوتبال، مردم، طرفداران همه تیم ها و دیگر تیم ها بوده است، اما گاهی در نقطه مقابل چنین نیست. به هر حال نمی توانند از این حقیقت بگذرند که پرسپولیس 10 امتیاز فاصله ایجاد نموده است.

مربی سرخ پوشان در رابطه با بازی پرسپولیس و سپاهان نیز گفت: آن روز همه چیز خیلی خوب و روی روال پیش می رفت. ما و عوامل برگزاری بازی هم در استادیوم و در زمین حاضر بودیم. خب دیگر همه می دانند چه اتفاقاتی روی داد. مقام های رسمی فوتبال، مقام های رسمی خارج از فوتبال و رسانه ها حاضر بودند. کمیته انضباطی هم بر اساس مستندات و طبق قانون رای داد ولی واقعا نمی دانم چرا برخی نمی خواهند به قانون و دیگران احترام بگذارند.

وی اضافه نمود: به آن رأی اعتراض شده و حالا کمیته استیناف هم رأی می دهد. وجدان مطلع جامعه هم بر همه این ها ناظر است، دیگر قرار نیست با هجمه و حاشیه سعی در تحت تاثیر قرار دادن مراجع ذی ربط مثل کمیته استیناف را تحت تأثیر قرار بدهیم. درباره آن روز همه چیز تعیین بود. گزارش ها و اخبار رسمی، قابل کتمان نیست و دیگر نیازی نمی بینم که بخواهم شرح بیشتری بدهم.

مطهری درباره هجمه ای که از سوی برخی افراد علیه افشین پیروانی به راه افتاده است، توضیح داد: آقای پیروانی هیچ گاه منفعت خودش را در نظر نگرفته است. اگر صحبتی نموده فقط به خاطر نام پرسپولیس و در دفاع از آن و حق پرسپولیس بوده است. وگرنه منفعتی از این مسئله نداشته است. در این شرایط کسانی به ایشان هجمه وارد نموده اند که اصلاً ربطی به موضوع پیش آمده ندارند یا اصلاً در حد آقای پیروانی نیستند. کسانی حرف می زنند که اصلاً صلاحیت صحبت درباره موضوع را ندارند. این ها اصلاً کار قشنگی نیست. موضوعی بین ایشان و آقای قلعه نویی بوده است که ان شاءالله این هم حل گردد. به یک عده اصلا ربطی نداشته که وارد این بحث شوند. من واقعاً تعجب می کنم. سعی کنیم حرمت ها را حفظ کنیم. به یکدیگر احترام بگذاریم. با کوشش برای کوچک کردن دیگران، خودمان عظیم نمی شویم و راه خوبی برای توجیه کردن کارهای خودمان نیست.

وی اضافه نمود: تاکید می کنم فوتبال برای لذت بردن است. کاری کنیم مردم لذت ببرند و باز می گویم با کوشش برای کوچک کردن همدیگر، عظیم نخواهیم شد و همیشه هم باید خدا را در گفتار و رفتار در نظر بگیریم.

مطهری یادآور شد: این بیماری کرونا که آمد همه دیدیم مرگ چقدر به همه ما نزدیک است. چرا نباید به دوستی ها اضافه کنیم؟ باید به یکدیگر احترام بگذاریم و کاری کنیم که خودمان و دیگران بیشتر از این فوتبال لذت ببریم. چه بهتر که با هم خوب باشیم. این را به جامعه منتقل کنیم و کار خودمان را در سایه احترام به حقوق دیگران انجام بدهیم.

4048/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 858

به "بعضی در حد اظهارنظر درباره پیروانی نیستند، واقعیت همان 10 امتیاز اختلاف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی در حد اظهارنظر درباره پیروانی نیستند، واقعیت همان 10 امتیاز اختلاف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید