برگزاری دومین کمیسیون مشترک نظامی ایران و جمهوری آذربایجان

به گزارش اخبار ورزشی، دومین کمیسیون مشترک نظامی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور هیئت های نظامی دو کشور صبح امروز (چهارشنبه) در محل ستاد کل نیرو های مسلح ایران برگزار گشت.

برگزاری دومین کمیسیون مشترک نظامی ایران و جمهوری آذربایجان

به گزارش گروه سیاسی خبرگزای دانشجو، دومین کمیسیون مشترک نظامی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور هیئت های نظامی دو کشور صبح امروز (چهارشنبه) در محل ستاد کل نیرو های مسلح ایران برگزار گشت.

این دیدار به ریاست سرتیپ پاسدار قدیر نظامی رئیس امور بین الملل و دیپلماسی دفاعی ستاد کل نیرو های مسلح سرلشکر محمداف فواد معاون وزیر دفاع آذربایجان و با حضور کارشناسان نظامی دو کشور در تهران تشکیل شد.

در این دیدار زمینه های همکاری در مورد تبادل هیئت ها و مقامات نظامی در حوزه های مختلف آموزش، رزمایش های مشترک، همکاری های علمی و پژوهشی، حوزه طب نظامی همکاری های ورزشی و فرهنگی و دیگر حوزه های مورد علاقه طرفین بحث و آنالیز صورت گرفت و برنامه های همکاری ها برای سال 1399 مشخص و مشخص شد.

سردار نظامی گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان علاوه بر پیوند های تاریخی فرهنگی و تمدنی به عنوان دو کشور همسایه دارای مرز مشترک و طولانی بوده و در بسیاری از مسائل نظامی، دفاعی، امنیتی و انتظامی به ویژه مبارزه با تروریسم، قاچاق انسان و مواد مخدر و همچنین صیانت از امنیت دریای خزر و امنیت منطقه حوزه قفقاز همکاری دارند.

رییس امور بین الملل و دیپلماسی دفاعی ستاد کل نیرو های مسلح گفت: همکاری های نظامی بین نیرو های مسلح دو کشور طی چند سال اخیر از فرایند رو به رشد و قابل توجهی برخوردار بوده است و در چارچوب اراده و درخواست رهبران سیاسی و نظامی و توافقات فی مابین، فرماندهان عالی رتبه نیرو های مسلح دو کشور پیش بینی می گردد که روابط فی مابین نسبت به گذشته از شرایط و موقعیت بهتری برخوردار گردد.

همچنین دومین اجلاس کمیسیون مشترک نظامی پس از مذاکرات تخصصی و دیدار های هیئت های آذری با وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح، معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیرو های مسلح و فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با امضای یک یادداشت تفاهم به انتها رسید و مقرر شد که کلاس سوم سال آینده در باکو تشکیل گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 711

به "برگزاری دومین کمیسیون مشترک نظامی ایران و جمهوری آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دومین کمیسیون مشترک نظامی ایران و جمهوری آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید