بیانیه سه کشور اروپایی به شورای حکام در مورد ایران

به گزارش اخبار ورزشی، آلمان، انگلیس و فرانسه در بیانیه مشترکی مدعی پایبندی کامل خود به برجام شدند.

بیانیه سه کشور اروپایی به شورای حکام در مورد ایران

با ما سفر کنید و با تور ارزان لحظه آخری اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، در بیانیه مشترک تروئیکای اروپا خطاب به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی آمده است که آلمان، انگلیس و فرانسه به طور کامل به توافق هسته ای با ایران پایبند می باشند.

سه کشور اروپایی ضمن ابراز نگرانی از آنچه نقض تعهدات هسته ای ایران خوانده شد، اظهار داشتند که توقف اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران باعث می گردد که جامعه بین المللی سخت تر بتواند مطمئن گردد که فعالیت های ایران کاملا صلح آمیز باقی خواهد ماند.

در این بیانیه ذکر شده است که بعضی اقدامات [جبرانی] ایران پیامدهای غیرقابل بازگشتی برای توانایی های هسته ای ایران خواهند داشت.

سه کشور اروپایی با تاکید بر اینکه لغو پروتکل الحاقی توسط ایران منجر به محدود شدن دسترسی های آژانس و حتی ناتوانی آژانس اتمی در راستی آزمایی برنامه های هسته ای ایران خواهد شد، از حصول تفاهم فنی موقت میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی استقبال کردند.

تروئیکای اروپایی در ادامه خواهان همکاری کامل ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی شدند.

آلمان، انگلیس و فرانسه با اشاره به اینکه طرح خود برای ارائه قطعنامه علیه ایران در جلسه شورای حکام را متوقف نموده اند، نسبت به اینکه ایران در این زمان وارد گفت وگوهای اساسی با آژانس بین المللی انرژی اتمی گردد، ابراز امیدواری کردند.

تروئیکای اروپایی با تاکید بر اینکه از نزدیک تحولات را زیرنظر خواهند داشت، ادعا کردند که حق درخواست برای تشکیل جلسه فوق العاده شورای حکام در صورت عدم حصول پیشرفت کافی را برای خود محفوظ نگه خواهند داشت.

سه کشور اروپایی همچنین از ایران خواستند که بدون هیچ گونه پیش شرطی پیشنهاد هماهنگ کننده برجام درخصوص برگزاری جلسه غیررسمی میان طرفین توافق هسته ای و ایالات متحده را قبول کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 فروردین 1400 بروزرسانی: 10 فروردین 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1395

به "بیانیه سه کشور اروپایی به شورای حکام در مورد ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه سه کشور اروپایی به شورای حکام در مورد ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید