تخلف جدید ترامپ برزیل

به گزارش اخبار ورزشی، ایسنا نوشت: یک منبع مطلع به محتوای یک ملاقات اینترنتی رئیس جمهور برزیل با اعضای کابینه دولتش در ماه آوریل مطرح نمود، ژایر بولسونارو در این ملاقات عنوان نموده باید رئیس پلیس شهر ریودوژانیرو را به منظور حفاظت از اعضای خانواده خود که توسط این نیروی پلیس هدف تحقیقات قرار گرفته اند، تغییر دهد.

تخلف جدید ترامپ برزیل

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ویدیوی مربوط به این ملاقات روز سه شنبه به تیمی از بازرسان که در حال آنالیز اتهامات مطرح شده از سوی سرجیو مورو، وزیر دادگستری سابق برزیل در مورد کوشش ژایر بولسونارو برای مداخله در امور پلیس بر مبنای انگیزه های شخصی بودند، نشان داده شد. سرجیو مورو دو روز بعد از این ملاقات اعضای کابینه از سمتش استعفا نموده است.

به گفته یک منبع خبری، رئیس جمهور برزیل در این ویدیو می گوید، خانواده او هدف آزار و اذیت قرار گرفته اند و او خواهان تغییر رئیس پلیس شهر زادگاهش ریودوژانیرو است و در غیر این صورت مدیرکل پلیس برزیل و وزیر دادگستری را تغییر خواهد داد.

مورو که این ویدیو را به همراه بازرسان پرونده و وکیلش در یک ساختمان پلیس فدرال در شهر برازیلیا دیده، در بیانیه ای عنوان نمود که این ویدیو تایید نماینده اتهامات او علیه این رئیس جمهور برزیل بوده و خواهان انتشار علنی کلیت این ویدیو است.این وزیر دادگستری سابق برزیل که به خاطر عملکردش در مبارزه با فساد به هنگام قاضی بودن محبوبیت زیادی دارد، گفت، اتفاقات بعد از استعفایش روایت او را تایید می نمایند. اشاره او به تغییر مدیر کل پلیس فدرال برزیل و متعاقب آن تغییر رئیس پلیس ریودوژانیرو است.

بولسونارو به خبرنگاران گفت هیچ نگرانی از بابت تحقیقاتی که دادگاه عالی برزیل مجوز به انجامش در قبال اتهام زنی های مورو داده ندارد. او اظهار داشت، پلیس فدرال برزیل هرگز درباره خانواده او تحقیقات ننموده است. او ادامه داد، کلمه پلیس فدرال در فایل ویدیویی مورد مناقشه ذکر نشده و این فایل باید از بین برود.

دادستان برزیل قرار است بعد از رونویسی از محتوای این ویدیو و مصاحبه با وزرای دخیل در آن درخصوص طرح اتهام علیه رئیس جمهور از بابت ممانعت از اجرای عدالت و سواستفاده ازقدرت تصمیم بگیرد. اگر دادگاه عالی برزیل و دو سوم نمایندگان مجلس سفلای کنگره این کشور اتهامات مطرح شده علیه بولسونارو را تایید نمایند او از سمتش معلق شده و باید در دادگاه عالی محاکمه گردد.بولسونارو شروع به جلب نظر چهره های بانفوذ سیاسی که زمانی آنها را فاسد خوانده بود نموده تا از بدترین بحران سیاسی مطرح شده علیه خود از زمان شروع ریاست جمهوری اش تا کنون جان سالم به در ببرد.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 784

به "تخلف جدید ترامپ برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلف جدید ترامپ برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید