حشدالشعبی: اجازه نمی دهیم داعش بازگردد

به گزارش اخبار ورزشی، نائب رئیس الحشد الشعبی عراق با صدور بیانیه ای تاکید کرد که نیرو های این سازمان با تعهد جدی به مسئولیت خود هرگز اجازه بازگشت داعش برای تهدید امنیت و ثبات کشورشان را نمی دهند.

حشدالشعبی: اجازه نمی دهیم داعش بازگردد

به گزارش گروه بین الملل اخبار ورزشی، ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق روز سه شنبه بر آمادگی یگان های این سازمان در مقابله با هسته های داعش در همه استان های عراق تاکید کرد.

در بیانیه دفتر معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی آمده است: ابومهدی المهندس در عیادت از هاشم احمد حنتوش التمیمی، فرمانده تیپ 20 الحشد الشعبی تاکید کرد: حضور فرماندهان الحشد الشعبی در خط مقدم مجاهدین و ریخته شدن خون آن ها در کنار دیگر مبارزان، گواه احساس و تعهد بالای آن ها به مسئولیت، میهن و مردمشان است.

به گزارش وبگاه خبری موازین نیوز، نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی بر آمادگی این سازمان برای مقابله با هسته های داعش در همه استان هایی که مشمول عملیات اراده پیروزی علیه بقایای تروریست هاست، تاکید کرد و گفت: ما هرگز و تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهیم بود که داعش بازگردد و امنیت کشور و ملت ما برای بار دیگر تهدید کند.

الحشد الشعبی دو روز پیش هم با صدور بیانیه ای گفت: برخی از مناطق آزاد شده از دست داعش، چند روزی بود که تحت حملات مکرر گروه تروریستی داعش قرار داشت و هدف از این حملات سوء استفاده از شرایط امنیتی و سیاسی بحرانی در عراق است. مهم ترین این مناطق، استان دیالی بود که یکشنبه شب شاهد درگیری سنگین میان نیرو های الحشد و تروریست هایی بود که تلاش داشتند، با نفوذ به این استان، موجب سقوط آن شوند.

در این بیانیه آمده است: در درگیری های شب گذشته در منطقه نفط خانه، شش نیروی الحشد به شهادت رسیدند و شمار زخمی ها به 17 تن از جمله فرمانده تیپ 20 می رسد.

نیرو های تیپ 44 الحشد الشعبی عصر روز سه شنبه هم حمله جدید عناصر داعش در منطقه الحضر در جنوب الموصل را دفع کردند.

در بیانیه الحشد الشعبی آمده است: نیرو های لشکر 44 الحشد الشعبی عصر سه شنبه حمله جدید داعش به منطقه الحضر در جنوب شهر موصل را دفع کردند که تا چندین ساعت ادامه داشت.

در این بیانیه آمده است: عملیات عصر سه شنبه دومین عملیات مقابله با داعش در 24 ساعت گذشته بوده است. تروریست های داعش دوشنبه شب هم تلاش داشتند مواضع الحشد الشعبی در منطقه الحضر در جنوب موصل را هدف قرار دهند که ناکام ماندند.

طبق بیانیه صادر شده توسط الحشد الشعبی، تیپ 44 الحشد الشعبی پس از چند ساعت درگیری و استفاده از سلاح های سبک و نیمه سنگین و همچنین دوربین های دید در شب، توانست تروریست های داعش را به عقب براند.

در این بیانیه همچنین آمده است که هدف تروریست ها ایجاد ناآرامی در روستا ها و شهرک های جنوب استان نینوی و شمال غرب استان صلاح الدین و همچنین قطع راستا ارتباطی اصلی بود. منطقه الحضر در آوریل سال 2017 به دست نیرو های الحشد الشعبی از اشغال داعش خارج شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 520

به "حشدالشعبی: اجازه نمی دهیم داعش بازگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حشدالشعبی: اجازه نمی دهیم داعش بازگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید