خبرنگاران شهادت مامور مدافع وطن در سیستان وبلوچستان

به گزارش اخبار ورزشی، زاهدان- خبرنگاران- دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان از شهادت یک مامور و مجروح شدن یکی دیگر از مدافعان امنیت در استان طی حوادث اخیر اطلاع داد.

خبرنگاران شهادت مامور مدافع وطن در سیستان وبلوچستان

مهدی شمس آبادی شامگاه چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهارداشت: شیعه و سنی همیشه در سیستان وبلوچستان زندگی مسالمت آمیز داشته و میزان این وحدت و اخوت به حدی بوده که در بین این دو قوم ازدواج های متعدد و موفقی انجام شده اما این وحدت باعث عصبانیت عده ای فریب خورده و دشمن نظام شده است که به هر طریقی قصد دارند تا فضای آرام استان را ملتهب نمایند.

وی اضافه نمود: این افراد تا امروز در تمامی نقشه های شومی که طرح ریزی نموده بودند شکست خورده اند که در آخرین مورد نیز با ایجاد ناامنی در مرز سراوان قصد خوش رقصی برای اربابان خود داشتند که بعضی از جوانان نیز فریب خورده و با آنان همراهی کردند که در عین حال با ارسال پیغام هایی ندامت و پشیمانی خود را صراحتاً اعلام نموده اند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: در ابتدا این جوانان به واسطه جو ایجاد شده و صرفاً با هدف بیان مطالبات خود به سمت نیروهای مرزی رفتند اما بعضی از معاندان که خود را در پوشش سوخت بر پنهان نموده بودند با سلاح های گرم خود اقدام به شلیک گلوله و تیراندازی نموده و اتفاقات دیگری را رقم زدند که خوشایند هیچ کس نبود.

وی تاکید نمود: علیرغم اینکه اشرار مسلح به سمت ماموران تامین امنیت تیراندازی کردند اما آنها باز هم دست به اقدام خشن نزدند و از روش های مختلف به دنبال آرام کردن معترضان بودند تا اینکه صبح امروز اشرار مسلح از این رافت و عطوفت نظام سوءاستفاده نموده و بر شدت تخریب های خود اضافه نمودند و به طور ناجوانمردانه ای یک نفر از ماموران تامین امنیت را به شهادت رسانده و یک نفر دیگر را نیز مجروح کردند.

شمس آبادی با اشاره به اینکه تعرض به پاسگاه ها جزو جرائم مشهود است و در صورت بروز چنین مواردی ماموران نیز مکلف به دفاع هستند ادامه داد: قوه قضائیه و دستگاه های امنیتی طبیعتاً میان مردم و اشرار مسلح تفاوت قائل می شوند اما انتظار ما از علما و سایر متنفذان این است که به مانند گذشته باز هم در راستا مطلع سازی جوانان گام برداشته و از بروز حوادث احتمالی جلوگیری نمایند.

وی اعلام نمود: ناامنی خط قرمز دستگاه قضا است و به شدت با مخلان امنیت برخورد می نماید اما بر این عقیده هستیم که بزرگان طوائف و علماء و ریش سفیدان همانند سابق در تامین امنیت پایدار بسیار تاثیر گذار هستند و این اطمینان نیز داده می گردد که افرادی که فریب خورده و نقش جدی در این حوادث نداشته اند مورد رافت اسلامی قرار می گیرند اما بانیان اصلی به سرعت شناسایی و به مجازات خود خواهند رسید.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان اعلام نمود: علما و صاحبان تریبون نقش اساسی و مهمی در آینده جوانان این استان دارند و با مشاوره و گفته های خود می توانند ضمن پیشگیری از وقوع جرم، جلوی رقم خوردن آینده تاریک برای آنان را بگیرند چرا که دستگاه قضا به هیچ وجه با کسانی که امنیت پایدار در استان را مورد مخاطره قرار می دهند مماشات نخواهد کرد.

وی تاکید نمود: در حال حاضر نیز امنیت در استان برقرار است و جای هیچ گونه نگرانی نیست و مردم نیز اخبار را صرفاً ار منابع موثق و رسمی پیگیری نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1436

به "خبرنگاران شهادت مامور مدافع وطن در سیستان وبلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهادت مامور مدافع وطن در سیستان وبلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید