درخواست حکیم برای جلسه فوق العاده مجلس درباره ناآرامی های بغداد

به گزارش اخبار ورزشی، رهبر جریان حکمت ملی عراق برگزاری جلسه فوق العاده مجلس برای آنالیز تخلفات در جریان تظاهرات بغداد را خواهان شد.

درخواست حکیم برای جلسه فوق العاده مجلس درباره ناآرامی های بغداد

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الراصد عراق، عمار الحکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در بیانیه ای اظهار کرد: در پیش دریافت خشونت بیش از حد برای پراکنده کردن تظاهرنمایندگان مساله ای نکوهش شده و غیر قابل پذیرش است، اتفاقاتی که اتفاق افتاده و موجب کشته و زخمی شدن تعدادی از تظاهرنمایندگان و نیروهای امنیتی شده به آنالیز جدی و بازنگری فوری نیازمند است.

حکیم در ادامه نشست فوق العاده نمایندگان مجلس را جهت آنالیز دلایل، عوامل و پیامدهای این اتفاق و مهار این آشوب و جلوگیری از رسیدن شرایط به وضعیتی که پیامدهای مطلوبی ندارد، خواهان شد.

همچنین رهبر جریان حکمت ملی عراق از دستگاه های امنیتی این کشور خواست با خرد ورزی و نیز رویکرد مهار وضعیت و دریافت فرصت از کسانی که برای ضربه زدن به این کشور در کمین نشسته اند، اقدام نمایند.

وی از تظاهرنمایندگان نیز خواست کوشش نمایند اعتراضات شان مسالمت آمیز باشد و به نیروهای امنیتی آسیبی نزنند و شعارهایی بر خلاف قوانین و قانون اساسی کشور سر ندهند.

به همین دلیل منابع خبری از کشته شدن 4 تن و زخمی دشن بیش از 700 تن در درگیری های بغداد خبر دادند.

شبکه خبری اسکای نیوز عربی نیز گزارش داد درگیری ها بار دیگر امروز (چهارشنبه) میان تظاهرنمایندگان و نیروهای ضد شورش عراق رخ داد و به مسدود شدن بعضی راستاهای مواصلاتی در بغداد منجر شد.

همچنین تظاهرنمایندگان راستا اصلی منطقه الزعفرانیه در بغداد را مسدود کردند.

علاوه بر این راستا مواصلاتی بغداد-دیالی در پی تظاهرات در منطقه الشعب مسدود شد و در اطراف میدان التحریر در بغداد تیراندازی شدیدی انجام شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 342

به "درخواست حکیم برای جلسه فوق العاده مجلس درباره ناآرامی های بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست حکیم برای جلسه فوق العاده مجلس درباره ناآرامی های بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید