در دومین روز نشست صلح سوریه در نورسلطان چه گذشت؟

به گزارش اخبار ورزشی، هیأت ایرانی در چهاردهمین نشست فرایند آستانه در نورسلطان در رایزنی ها با هیأت های شرکت کننده، درباره آخرین شرایط شرق فرات، ادلب و کمیته قانون اساسی تبادل نظر کرد.

در دومین روز نشست صلح سوریه در نورسلطان چه گذشت؟

به گزارش گروه سیاست خارجی اخبار ورزشی، علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی و هیأت همراه در ادامه جلسات دو، سه و چهارجانبه با هیأت های شرکت کننده در چهاردهمین اجلاس آستانه، امروز (چهارشنبه) 20 آذر 1398 به صورت جداگانه با هیأت های سوریه و عراق دیدار و مصاحبه کرد.

گفتنی است صبح امروز (چهارشنبه) نیز دومین کمیته تبادل بازداشت شدگان و ربوده شدگان و روشن شدن اشخاص ناپدید شده و تحویل اجساد تشکیل جلسه داد. در این نشست با توجه به اهمیت بعد انسانی این موضوع بر ضرورت فعالیت بیشتر در این خصوص تأکید شد.

همچنین در دیدار های دوجانبه با هیأت های سوریه و عراق آخرین تحولات سوریه، موضوع نگرانی از بازگشت داعش و ضرورت مبارزه با تروریست ها و آخرین شرایط شرق فرات، ادلب و کمیته قانون اساسی مورد گفتگو نهاده شد.

در ادامه فعالیت های این دوره فرایند آستانه، ابتدا دومین دور نشست هیأت های سه کشور ضامن جهت تنظیم سند انتهای اجلاس چهاردهم برگزار گردید و سپس جلسه چهارجانبه ای با مشارکت هیأت های کشورهای ضامن فرایند آستانه یعنی ایران، روسیه و ترکیه و گیر پدرسون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه برگزار گردید.

در انتها، جلسه اختتامیه اجلاس با مشارکت همه هیأت ها شامل جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه به عنوان کشورهای ضامن، سه کشور ناظر شامل عراق، لبنان و اردن و هیأت های دولت سوریه، معارضه و سازمان ملل تشکیل شد.

در این جلسه که با سخنرانی یک مقام ارشد قزاقستان برگزار و سپس بیانیه نهایی قرائت و پایان روسای هیأت های کشورهای ضامن در مصاحبه های مطبوعاتی با رسانه های حاضر در اجلاس شرکت و به تشریح مواضع خود پرداختند.

به گزارش فارس، دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی و هیأت همراه نیز دیروز (سه شنبه) 19 آذر 1398 در شهر نورسلطان به صورت جداگانه با هیأت های روسیه، ترکیه، سازمان ملل متحد و لبنان به عنوان اعضای ضامن و اعضای ناظر فرایند آستانه، دیدار و مصاحبه کردند. (اینجا بخوانید)

نشست صلح سوریه (فرایند آستانه) از روز سه شنبه به مدت 2 روز در شهر نورسلطان پایتخت قزاقستان برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 545

به "در دومین روز نشست صلح سوریه در نورسلطان چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در دومین روز نشست صلح سوریه در نورسلطان چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید