رزمایش مشترک دریایی ایران و چین با حضور 1400 نیروی نظامی برگزار گردید

به گزارش اخبار ورزشی، تمرین دریایی مشترک بین نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی چین از صبح امروز در محدوده شرق تنگه هرمز تا دریای عمان شروع و لحظاتی پیش به اتمام رسید.

رزمایش مشترک دریایی ایران و چین با حضور 1400 نیروی نظامی برگزار گردید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه دفاعی خبرنگاران، دریادار دوم حسین آزاد فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش درباره برگزاری رزمایش مشترک دریایی بین نیروهای دریایی ایران و چین، گفت: امروز پس از جدا شدن ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند و یک بالگرد ضد زیردریایی از نیروی دریایی ارتش از اسکله منطقه یکم نداجا و همچنین ملحق شدن ناوشکن جمهوری اسلامی ایران البرز از ناوگروه چهل و هفتم این نیرو، ناو لجستیکی و ناوشکن های نیروی دریایی کشور چین نیز بمنظور برگزاری تمرین مشترک دریایی، بندرعباس را به مقصد شرق تنگه هرمز و دریای عمان ترک کردند.

وی اضافه نمود: پس از استقرار در محدوده از پیش معین شده یعنی شرق تنگه هرمز تا دریای عمان، تمرین مشترک آغاز شد و لحظاتی پیش خاتمه یافت.

فرمانده منطقه یکم نداجا خاطر نشان کرد: قریب به 700 نفر از کارکنان ناوگروه نیروی دریایی کشور چین و قریب به 700 نفر از کارکنان ولایتمدار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب پست فرماندهی و کنترل، راهنمایی عملیات، عملیات پرواز بالگرد و حضور دو ناوشکن ما در صحنه دریا این تمرین مشترک را انجام دادند.

دریادار دوم آزاد توضیح داد: تمرین دریایی مشترک شامل عملیات نقل و انتقال بین یگان های شناور، ناوشکن های ما و ناوشکن های نیروی دریایی چین و ناو پشتیبانی و همچنین نشست و برخاست بالگرد نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران بر روی ناو پشتیبانی کشور چینی و تبادل عمودی بین بالگرد نیروی دریایی چین و ناوشکن های ما برگزار گردید.

وی ادامه داد: دراین سلسله تمرینات؛ تبادل اطلاعات بین اتاق های عملیات و تمرین مشترک افسر نگهبان و صورتبندی های مختلف در دریا اجرا و راهنمایی همه تمرین ها از محل کنترل و فرماندهی منطقه یکم امامت نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا با بیان اینکه این تمرین مشترک بمنظور تبادل تجربیات بین کارکنان دو نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی کشور جمهوری خلق چین اجرا شد گفت: انجام تمرین مشترک نظامی با یک کشور بیانگر این است که سطح روابط سقفی ندارد و وقتی تمرین مشترک نظامی با یک کشور انجام می گردد تعاملات نیروهای دریایی را تحکیم بخشیده و حتی در یاری به دیپلماسی سیاسی کشورها موثر خواهد بود.

دریادار دوم آزاد در خاتمه توضیح داد: این تمرین مشترک بستری برای تمرینات مرکب با سایر کشورها به صورت چند گانه است و از سویی پیغام صلح و دوستی را دربر دارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 364

به "رزمایش مشترک دریایی ایران و چین با حضور 1400 نیروی نظامی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش مشترک دریایی ایران و چین با حضور 1400 نیروی نظامی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید