سناریوهای احتمالی درباره جلسه آینده مجلس لبنان

به گزارش اخبار ورزشی، یک روزنامه لبنانی برای جلسه روز پنجشنبه مجلس لبنان ویژه انتخاب نخست وزیر چهار گزینه احتمالی مطرح نمود که یکی از آنها تعویق دوباره جلسه مذکور است.

سناریوهای احتمالی درباره جلسه آینده مجلس لبنان

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پس از آنکه دیروز (دوشنبه) سمیر جعجع رئیس حزب القوات اللبنانیه متحد سعد الحریری نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان آب پاکی را روی دست وی ریخت و گفت در رایزنی های مجلسی به نفع او رأی نخواهد داد الحریری خواهان تعویق در جلسه مجلس لبنان شد و همین اتفاق هم افتاد.

قرار است پنجشنبه (28 آذر) جلسه ویژه انتخاب نخست وزیر برگزار گردد و روزنامه الجمهوریه در همین رابطه چهار احتمال عنوان کرد:

اول: رایزنی های مجلسی بار دیگر به تعویق بیفتد تا شاید تحولات احتمالی منجر به گشایشی گردد.

دوم: الحریری قبل از پنجشنبه دوباره کنار بکشد و اجماع بر سر یک شخصیت سنی مورد قبول همه حاصل گردد. این گزینه ممکن است منجر به باز شدن یک پنجره گردد اما ممکن است منجر به تشدید بحران هم بگردد.

سوم: الحریری از مخالفت مطلق با مشارکت بعضی قوای سیاسی در دولت جدید دست بردارد و با حضور بعضی چهره ها موافقت کند. این موضوع اگرچه ممکن است بعضی قوای سیاسی بویژه التیار الوطنی الحر و دوگانه شیعه را راضی کند اما مردم با آن مخالف خواهند بود.

چهارم: همه قانع به این موضوع شوند که باید دولت نجات مورد خواست معترضان که در نشست پاریس نیز به آن اشاره شد، تشکیل گردد. احتمال تحقق این گزینه سخت است و به وقت بیشتری احتیاج دارد.

در همین ارتباط قرار است دیوید هیل معاون وزیر خارجه آمریکا آخر هفته جاری وارد لبنان گردد و رسانه های لبنانی گزارش داده اند این سفر به تشکیل دولت لبنان مربوط می گردد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 558

به "سناریوهای احتمالی درباره جلسه آینده مجلس لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناریوهای احتمالی درباره جلسه آینده مجلس لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید