شیب تند بستری های کرونا در خوزستان ، پایین ترین میزان رعایت پروتکل ها در 3 استان

به گزارش اخبار ورزشی، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه متاسفانه به دنبال عادی انگاری شرایط بیماری در هفته گذشته نیز شاهد تداوم فرایند کاهشی در میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور بوده ایم، گفت: استان های کردستان، قم و گلستان دارای پایین ترین میزان عمل به توصیه های بهداشتی در کشور شناسایی شده اند.

شیب تند بستری های کرونا در خوزستان ، پایین ترین میزان رعایت پروتکل ها در 3 استان

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری گفت: نمودار موارد مثبت بستری روزانه در بعضی استان های کشور رو به افزایش است. به طوری که در استان خوزستان شاهد شیب بسیار تند موارد بستری روزانه و در استان های چهارمحال بختیاری، قزوین و البرز شاهد ایجاد فرایند افزایشی در موارد بستری بیماران مبتلا به کووید 19 هستیم.

وی اضافه نمود: در هفته گذشته بیشترین موارد بروز موارد مثبت بستری به ترتیب در استان های خوزستان، مازندران و چهارمحال بختیاری و بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از کووید 19 به ترتیب در استان های خوزستان، مازندران و سمنان گزارش شده است.

لاری ادامه داد: متاسفانه به دنبال عادی انگاری شرایط بیماری در هفته گذشته نیز شاهد تداوم فرایند کاهشی در میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور بوده ایم و استان های کردستان، قم و گلستان دارای پایین ترین میزان عمل به توصیه های بهداشتی در کشور شناسایی شده اند.

وی تاکید نمود: همانطور که بارها اعلام کردیم بین کاهش عمل به توصیه های بهداشتی و افزایش موارد ابتلا، بستری و به دنبال آن افزایش در موارد مرگ و میر ناشی از کرونا رابطه مستقیم و معنی داری وجود دارد. بنابراین وجود فرایند نگران کننده کاهشی در عمل به توصیه های بهداشتی در کشور و تقارن آن با شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی در بسیاری از استان ها می تواند به عنوان زنگ خطری جدی در جهت ایجاد خیز جدید بیماری قلمداد گردد.

لاری گفت: امیدواریم مردم با پرهیز از هرگونه اهمال در رفتارهای فردی و اجتماعی یاری کنید تا با کوشش های بی وقفه همکاران نظام سلامت کشور، مانع از بروز خیز چهارم بیماری در کشور باشیم و با تقویت حساسیت عمومی نسبت به کووید 19 شاهد تجربه ایامی کم خطر در آستانه سال جدید باشیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1388

به "شیب تند بستری های کرونا در خوزستان ، پایین ترین میزان رعایت پروتکل ها در 3 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیب تند بستری های کرونا در خوزستان ، پایین ترین میزان رعایت پروتکل ها در 3 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید