ظریف:به همکاری کامل با آژانس ادامه می دهیم

به گزارش اخبار ورزشی، وزیر امور خارجه ایران گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات برجامی ایران را در چارچوب برجام خواند و گفت: به همکاری کامل خود با آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه می دهیم.

ظریف:به همکاری کامل با آژانس ادامه می دهیم

به گزارش گروه سیاست خارجی اخبار ورزشی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پی اعلام گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات ایران در برجام در توئیتی نوشت:به عنوان پنجمین و آخرین گام جبرانی برطبق پاراگراف 36 برجام، از این پس دیگر هیچ محدودیتی در تعداد سانتریفیوژها وجود نخواهد داشت.

وی این گام پنجم و نهایی را در چارچوب برجام خوانده و عنوان نموده که همه گام های برداشته شده در صورت اجرای موثر تعهدات متقابل قابل بازگشت است.

ظریف همچنین تأکید نموده است که جمهوری اسلامی ایران به همکاری کامل خود با آژانس ادامه می دهد.

به گزارش فارس، دولت گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات ایران در برجام را خاطرنشان کرد که بر اساس آن، ایران، دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی سازی، درصد غنی سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) روبرو نیست.

دولت جمهوری اسلامی ایران درباره گام پنجم کاهش تعهدات برجامی بیانیه ای (+) را صادر کرد.

براساس این بیانیه، جمهوری اسلامی ایران در گام پنجم کاهش تعهدات خود، آخرین مورد کلیدی از محدودیت های عملیاتی خود در برجام، یعنی محدودیت در تعداد سانتریفیوژها را کنار می گذارد. بدین ترتیب برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی سازی، درصد غنی سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) روبرو نیست و مِن بعد برنامه هسته ای ایران صرفا بر اساس نیازهای فنی خود پیش خواهد رفت.

همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی کمافی السابق ادامه خواهد یافت. در صورت برطرف تحریم ها و منتفع شدن ایران از منافع برجام، جمهوری اسلامی ایران آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود می باشد. سازمان انرژی اتمی موظف است در این چارچوب اقدامات و تمهیدات لازم را با هماهنگی رئیس جمهور اتخاذ کند.

به گزارش فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه امروز (یکشنبه) در نشست هفتگی با اخبار ورزشی از برگزاری نشست مهمی در امشب درباره گام پنجم اطلاع داد و گفت: برای برداشتن گام پنجم تصمیماتی اتخاذ شده بود و اقداماتی را آماده نموده بودند. تا جایی که خبر دارم با توجه به تحولات جاری که در آن هستیم، امشب جلسه مهمی درباره گام پنجم برگزار می گردد که گام هایی که طراحی شده بود را با توجه به تحولات جدید تا حدودی تحت الشعاع خود قرار دهد.

وی اضافه کرد: در عالم سیاست همه تحولات به هم ربط می یابند و اتفاقی که امشب خواهد افتاد و تصمیمی که خواهند گرفت معین خواهد نمود خط مشی ایران درباره اجرای برجام و گامی که در پیش است چه خواهد بود. (اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 624

به "ظریف:به همکاری کامل با آژانس ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف:به همکاری کامل با آژانس ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید