ماده گورخر آفریقایی تلف شده در صفادشت آبستن نبود، واردات گونه جدید به استان تهران فعلا ممنوع

به گزارش اخبار ورزشی، درپی انتقال سه گورخر آفریقایی به ایران و تلف شدن گورخر نر و یکی از دو گورخر ماده که به گفته مدیر باغ وحش صفادشت هر دو ماده آبستن بودند، رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: براساس گزارش از بازدید اولیه گورخر ماده تلف شده معین شده که این حیوان باردار نبوده است.

ماده گورخر آفریقایی تلف شده در صفادشت آبستن نبود، واردات گونه جدید به استان تهران فعلا ممنوع

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمد کرمی اظهار کرد: براساس آخرین بازدید اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد از باغ وحش صفادشت، ماده گورخر آفریقایی باقی مانده در این مجموعه زنده است و شرایط جسمی مناسبی دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ماده گورخر آفریقایی باغ وحش صفادشت آبستن است؟ گفت: برای اینکه بتوان آبستن بودن یا نبودن گورخر را تایید کرد لازم است باغ وحش صفادشت اسناد و مدارکی را که نشان دهنده آبستن بودن این حیوان است رابه ما ارائه کند.

با این حال آن گونه که مدیر این باغ وحش - علیرضا شرفی- پیشتر اعلام کرده بود، هر دو این ماده گورخر آبستن بودند اما پس از تلف شدن یکی از این دو ماده گورخر و براساس گزارش اولیه بازدید لاشه که از سوی اداره دامپزشکی به ما رسید، آثاری از بارداری و حاملگی در گورخر ماده تلف شده نبود.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران درباره علت مرگ دو گورخر آفریقایی نر و ماده این مجموعه اظهار کرد: اداره دامپزشکی هنوز گزارش کتبی درباره علت مرگ دو گورخر آفریقایی به ما ارسال نکرده است. با این حال هم اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد به اداره دامپزشکی این شهرستان و هم اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران امروز (8 خرداد ماه) به اداره دامپزشکی استان تهران نامه زده اند تا علت تلفات این دو گورخر آفریقایی را اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد بابت آزار حیوانات، مرگ گورخرها و تلفات پیشین از باغ وحش صفادشت شکایت کرده است، گفت: رای دادگاه در این زمینه هنوز صادر نشده و این شکایت در دست بررسی مراجع قضایی است.

کرمی با بیان اینکه ممنوعیت واردات گونه های جدید به صورت کتبی به باغ وحش صفادشت اعلام شده است، اظهار کرد: براساس نظر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران فعلا مجوزی برای واردات گونه های جدید برای هیچ یک از مراکز نگهداری حیات وحش و باغ وحش های استان تهران صادر نخواهد شد.

اوایل اردیبهشت ماه پس از گذشت یک هفته از ورود سه راس گورخر آفریقایی شامل یک نر و دو ماده به ایران، گورخر نر تلف و دو هفته پس از آن گورخر ماده در باغ وحش صفادشت تلف شد. گرچه انتقال این سه راس گورخر و تلف شدن دو راس از آن ها با ابهامات و جنجال های فراوانی همراه بود اما باغ وحش صفادشت پیش از مرگ یکی از دو گورخر ماده در صفحه رسمی خود در اینستاگرام از آبستن بودن هر دوی آن ها خبرداده بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1538

به "ماده گورخر آفریقایی تلف شده در صفادشت آبستن نبود، واردات گونه جدید به استان تهران فعلا ممنوع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماده گورخر آفریقایی تلف شده در صفادشت آبستن نبود، واردات گونه جدید به استان تهران فعلا ممنوع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید