نخستین قربانی روسیه در قره باغ، مرگ تخریب چی هنگام خنثی کردن مین

به گزارش اخبار ورزشی، این مامور عضو یک واحد از نظامیان صلح بان روسیه پس از انفجار مین در نزدیکی شوشا، دومین شهر عظیم منطقه ناگورنو قره باغ به شدت مجروح شد و سپس در بیمارستان در پی شدت جراحات وارده جان باخت.

نخستین قربانی روسیه در قره باغ، مرگ تخریب چی هنگام خنثی کردن مین

جهت دریافت خدمات طراحی باغ ویلا کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

وزارت دفاع روسیه روز آدینه از کشته شدن یک نظامی این کشور در منطقه ناگورنو قره باغ اطلاع داد.

خبرگزاری های رسمی روسیه با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از وزارت دفاع این کشور اعلام کردند که این تخریب چی یک واحد نظامی روسیه در جریان علمیات مین روبی جاده ای در منطقه قره باغ دچار حادثه شد و جان باخت.

صلح بانان روس در قره باغ/عکس: AP

به گزارش یورو نیوز؛ این نخستین قربانی از نیروهای نظامی روسیه است که در پی توافق صلح 10 نوامبر گذشته میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان به منظور شرکت در عملیات صلح بانی به منطقه قره باغ اعزام شده اند.

توافق ترک مخاصمه میان ایروان و باکو که با میانجی گری مسکو بدست آمد برغم دادن امتیازهای زیاد به جمهوری آذربایجان به آخرین دور درگیری خونین میان دو طرف انتها داد.

جمهوری آذربایجان پیش از این توافق آتش بس، با پیشروی و فتوحات نظامی دست کم یک سوم اراضی منطقه ناگورنو قره باغ را که ارمنستان به تصرف خود در آورده بود باز پس گرفته و کنترل بر چند شهر مهم و استراتژیک این منطقه را نیز با امتیاز های حاصل از توافق صلح یاد شده در دست گرفته است.

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، این مامور عضو یک واحد از نظامیان صلح بان روسیه پس از انفجار مین در نزدیکی شوشا، دومین شهر عظیم منطقه ناگورنو قره باغ به شدت مجروح شد و سپس در بیمارستان در پی شدت جراحات وارده جان باخت.

منطقه ناگورنو قره باغ برغم آنکه اغلب ساکنان آنرا ارمنی تبار ها تشکیل می دهند از سوی جامعه بین الملل به عنوان بخشی از خاک جمهوری آذربایجان به رسمیت شناخته می گردد.

به گزارش منابع رسمی، حدود 2 هزار نیروی صلح بان روس برای نظارت بر چگونگی اجرای توافق آتش بس در منطقه ناگورنو قره باغ مستقر شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1204

به "نخستین قربانی روسیه در قره باغ، مرگ تخریب چی هنگام خنثی کردن مین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین قربانی روسیه در قره باغ، مرگ تخریب چی هنگام خنثی کردن مین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید