نیمی از امریکایی ها ترامپ را نژادپرست می دانند

به گزارش اخبار ورزشی، رئیس جمهوری امریکا مدعی است کمترین حد نژادپرستی را در دنیا دارد این در حالی است که بر اساس یک نظرسنجی نیمی از رای دهندگان امریکایی معتقدند دونالد ترامپ نژادپرست است.

نیمی از امریکایی ها ترامپ را نژادپرست می دانند

به گزارش پایگاه خبری هیل، نتایج نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک نشان می دهد، 51 درصد از رای دهندگان آمریکایی در پاسخ به اینکه آیا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را نژادپرست می دانند بله گفتند و در مقابل 45 درصد پاسخ منفی داشتند.

طبق این نظرسنجی که سه شنبه منتشر شد، در میان سیاه پوستان 80 درصد گفته اند ترامپ نژادپرست است. تنها 11 درصد از سیاه پوستان آمریکایی ترامپ را نژادپرست ندانستند. بیش از نیمی از لاتین تبارها (55 درصد) گفتند رئیس جمهوری آمریکا نژادپرست است و 46 درصد از پاسخ دهندگان سفیدپوست هم موافقند که ترامپ نژادپرست است.

نظرات میان حامیان حزب دموکرات و جمهوری خواه هم متفاوت بود. 86 درصد از دموکرات ها ترامپ را نژادپرست توصیف کردند؛ تنها هشت درصد از جمهوری خواستار چنین نظری داشتند. بیش از نیمی از رای دهندگان مستقل (56 درصد) هم ترامپ را نژادپرست دانستند.

این نظرسنجی در شرایطی انجام می گردد که ترامپ در هفته های اخیر بابت یک سری اظهارات که عمدتا نژادپرستانه توصیف شده، هدف انتقاد قرار گرفته است. رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه گفت بابت انتقاداتش از الیجا کامینگز، رئیس کمیته نظارت و اصلاح مجلس نمایندگان آمریکا و شهر بالتیمور متاسف نیست.

ترامپ در جمع اخبار ورزشی گفت، مردم در بالتیمور فاسد در جهنم زندگی می نمایند. او تاکید نمود سخنانش هیچ ارتباطی به نژاد ندارد. بالتیمور بزرگترین شهر و مرکز فرهنگی ایالت مریلند در کشور آمریکا است. حدود 62 درصد از جممعیت این شهر را سیاه پوستان تشکیل می دهند. رئیس جمهوری آمریکا در ادامه سخنانش مدعی شد: تا جایی که اطلاع دارم، من حداقل میزان نژادپرستی را در دنیا دارم.

رهبر کاخ سفید که همیشه منتقدانتش را با واژه نژادپرست هدف قرار می دهد، در مصاحبه با شبکه سی .سپن گفت از این واژه بیش از حد استفاده می گردد! او گفت: الان به همه نژادپرست گفته می گردد. آنها وقتی حرف کم می آورند، شما را نژادپرست خطاب می نمایند. در بعضی مواقع این توصیف دقیقی برای بعضی از افراد است. اما این درباره من صدق نمی کند و من مبرا هستم.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 160

به "نیمی از امریکایی ها ترامپ را نژادپرست می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از امریکایی ها ترامپ را نژادپرست می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید