وزیر آموزش وپرورش: معلمی شغل رفیعی است و باید قدردان آنها باشیم

به گزارش اخبار ورزشی، تهران (پانا) - وزیر آموزش وپرورش در آیین تکریم و معارفه دو عضو شورای معاونان، یک مدیرکل و انتصاب دو مشاور اظهار کرد معلمی باروح، حقیقت و هویت انسان ها مرتبط است و باید قدردان آنها باشیم.

وزیر آموزش وپرورش: معلمی شغل رفیعی است و باید قدردان آنها باشیم

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، محسن حاجی میرزایی در آیین تکریم و معارفه روسای سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی، مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور و اداره کل ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات و مشاوران وزیر در امور سنجش و ارزیابی و امور شاهد و ایثارگران که در سالن اجتماعات ساختمان شهید رجایی و با حضور بعضی از اعضای شورای معاونان و همکاران شاغل در این ادارات برگزار گردید، با تبریک فرار رسیدن ایام ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) اظهار کرد: اصل جانشینی یک اصل اساسی در آفرینش است و به طور دائمی اتفاق می افتد زیرا فرصت های آزمون و سنجیده شدن انسان ها را در محضر خدا قرار می دهد، بنابراین جابجایی ها عرصه سنجش انسان ها است.

وی ادامه داد: توفیق خدمت در آموزش وپرورش ناب ترین توفیق است و جنس کار آن شریف است و همه وجود انسان را دربرمی گیرد. معلمی باروح، حقیقت و هویت انسان ها مرتبط است، بنابراین معلمی شغل رفیعی است و باید قدردان آنها باشیم.

وزیر آموزش وپرورش در انتها با قدردانی از زحمات مدیران برای آن ها در انجام امور محوله آرزوی موفقیت کرد.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور

پیش از سخنان وزیر آموزش وپرورش مجتبی زینی وند رئیس سابق سازمان مدارس غیردولتی با بیان بعضی آمارها و دستاوردهای این سازمان گفت: رتبه سازمان در طول سه سال از 90به 29و سپس به رتبه شایسته کشوری بین دستگاه های دولتی رسید، تعداد مراکز پیش دبستانی در 3سال گذشته از 21به 33هزار، نیروی انسانی شاغل در این مراکز از 65به 111هزار و تعداد نوآموزان پیش دبستانی از 685هزار نوآموز به بیش از 1میلیون نوآموز رسیده است.

وی در ادامه اضافه کرد: 17آیین نامه و دستورالعمل در طول سه سال مصوب و ابلاغ شده است بنابراین ریل گذاری های تکمیلی در سازمان مدارس غیردولتی شده است.

مدیرکل ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات؛

محمدحسین کفراشی، مدیرکل ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات بابیان اینکه رکن اساسی یک دستگاه، ارزیابی و اصلاح مدیریت است، اظهار کرد: شرط لازم موفقیت در سازمان، ارزیابی دوره ای و برخط در امور مختلف اعم از منابع انسانی، اقتصادی، عوامل بیرونی و ... است.

وی با اشاره به گستردگی دستگاه آموزش وپرورش اظهار کرد: باید اجزای این دستگاه هماهنگ رشد کند و نظارت و ارزیابی یکی از اصول مهم این دستگاه است.

مشاور وزیر در امور سنجش و ارزیابی

غلامرضا کریمی گفت: در سه سال گذشته اصلاح مدارهایی در مرکز بین الملل صورت گرفته است و کارها به جهت اصلی خودش در این مرکز بازگشته است.

وی عظیم ترین چالش مرکز بین الملل را مسائل ارزی دانست و گفت: برای حل این مشکل تمهیداتی صورت گرفته است و همچنین با استفاده از روش های جدید صرفه جویی هایی انجام شد به عنوان مثال سؤالات امتحانی که در طول هر ترم با پست ارسال می شد به صورت الکترونیکی انجام شد که 30 میلیارد تومان صرفه جویی به همراه داشت.

وی بابیان افتتاح مدارس مجازی ایرانیان عنوان نمود: این مدرسه شبیه شبکه شاد است و خدمات خوبی به دانش آموزان ایرانی خارج از کشور ارائه می دهد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی؛

شهریار فولادوند، رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی اظهار کرد: کوشش های صورت گرفته درگذشته را سرلوحه کار خود قرار خواهیم داد و از آن تجارب برای ادامه حرکت روبه پیشرفت سازمان استفاده خواهیم کرد.

وی توضیح داد: مدارس غیردولتی بخش واقعی نظام تعلیم و تربیت هستند؛ بنابراین باید به این بخش مانند سایر حوزه های تعلیم و تربیت نگاه و مسائل آن را نظارت، آنالیز و برطرف کرد.

زهرا مظفر مشاور وزیر در امور شاهد و ایثارگران نیز با اشاره به روایاتی از حضرت علی (ع) بر سنگین بودن بار مسئولیت تأکید کرد.

وی در ادامه به تشریح فعالیت های اداره کل ارزیابی و عملکرد در طول دوران مدیریتش پرداخت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1160

به "وزیر آموزش وپرورش: معلمی شغل رفیعی است و باید قدردان آنها باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر آموزش وپرورش: معلمی شغل رفیعی است و باید قدردان آنها باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید