وزیر دفاع آمریکا: 12 هزار نیروی آمریکایی از آلمان خارج می شوند

به گزارش اخبار ورزشی، وزیر دفاع آمریکا خاطرنشان کرد بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده، حدود 12 هزار نظامی آمریکایی خاک آلمان را ترک خواهند کرد که حدود 5600 نفر از آنها در دیگر کشورهای عضو ناتو مستقر خواهند شد.

وزیر دفاع آمریکا: 12 هزار نیروی آمریکایی از آلمان خارج می شوند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبک خبری فاکس نیوز، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست خبری از شروع فرایند خروج حدود 12 هزار نیروی آمریکایی از آلمان طی چند هفته آینده اطلاع داد.

مارک اسپر در مورد برنامه جابجایی بخشی از نیروهای آمریکایی مستقر در آلمان به خبرنگاران گفت: بر اساس برنامه ریزی یوکام [ستاد فرماندهی نیروهای آمریکایی در اروپا] تقریباً 11900 نیروی نظامی از آلمان خارج خواهند شد و تعداد نیروها از 36 هزار نفر به 24 هزار نفر کاهش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: این جابجایی نیرو به گونه ای انجام خواهد شد که ناتو تقویت گردد، قدرت بازدارندگی در برابر روسیه افزایش یابد و سایر اصولی که قبلاً به آنها اشاره کردم نیز رعایت گردد.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه گفت: از 11900 نیروی نظامی که آلمان را ترک می نمایند، تقریباً 5600 نفر در سیار کشورهای عضو ناتو مستقر خواهند شد و تقریباً 6400 نفر به آمریکا بازخواهند گشت؛ هرچند بسیاری از این نیروها یا یگان ها مشابه به صورت چرخشی در اروپا مستقر خواهند شد.

مارک اسپر درباره زمان بندی خروج بخشی از نیروهای آمریکایی از آلمان نیز گفت: هدف ما این است که این جابجایی ها در اسرع وقت طبق اصول و با مراقبت های لازم از نظامیان و خانواده های آنها انجام گردد. پیش بینی ما این است که بخشی از جابجایی ها ظرف چند هفته آینده شروع خواهد شد و بخشی نیز مدتی به طول خواهد انجامید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1013

به "وزیر دفاع آمریکا: 12 هزار نیروی آمریکایی از آلمان خارج می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا: 12 هزار نیروی آمریکایی از آلمان خارج می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید