پرداخت 3270میلیارد تومان وام کرونا به فعالان حمل ونقل، پرداخت 230 میلیارد تومان تسهیلات به 23 شرکت ریلی

به گزارش اخبار ورزشی، مدیرکل دفتر بهره وری حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی از پرداخت 70 درصد از تسهیلات حمایتی دولت به شرکت ها و رانندگان حمل ونقل برون شهری آسیب دیده از کرونا، به میزان 3 هزار و 270 میلیارد تومان خبر داد.

پرداخت 3270میلیارد تومان وام کرونا به فعالان حمل ونقل، پرداخت 230 میلیارد تومان تسهیلات به 23 شرکت ریلی

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، محسن صادقی، اظهار کرد: تا ابتدای اردیبهشت 1400، از مجموع حدود 4800 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل ونقل برون شهری، 3 هزار و 270 میلیارد تومان معادل 70 درصد از کل تسهیلات درخواستی به متقاضیان در بخش حمل ونقل جاده ای و هوایی، ریلی و دریایی پرداخت شده است.

وی گفت: دولت در دو بخش به حمل ونقل عمومی برون شهری تسهیلات پرداخت کرده است، بخش اول به طور ویژه حوزه حمل ونقل هوایی و ریلی است که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر حمل ونقل عمومی برون شهری است که با آسیب های قابل توجه روبه رو شدند. در مجموع حدود 203 هزار پرونده از سوی شرکت های حمل ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم، حدود 155 هزار پرونده و معادل 76 درصد از کل پرونده ها به مرحله پرداخت رسید و مابقی پرونده ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند.

صادقی در مورد آخرین شرایط تسهیلات ویژه شرکت های بزرگ حمل ونقل هوایی و ریلی بیان نمود: تا به امروز در بخش هوایی، از مجموع 29 پرونده که درخواست بیش از 2553 میلیارد تومان تسهیلات داشته اند، پرونده 14 شرکت به ارزش بیش از 2 هزار و 60 میلیارد تومان پرداخت شده است که نشان از پرداخت 80 درصدی کل تسهیلات درخواستی این بخش است.

وی ادامه داد: در حوزه ریلی نیز از مجموع 59 پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی 920 میلیارد تومان، تسهیلات 23 شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن ها نیز حدود 230 میلیارد تومان است که نشان از پرداخت تنها 25 درصد از کل تسهیلات درخواستی این بخش دارد.

مدیرکل دفتر ارزیابی های اقتصادی و مدیریت بهره وری حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی ضمن بیان ضرورت و فوریت رسیدگی به شرکت های حوزه حمل ونقل به سبب آسیب های جدی وارد بر آن به دلیل شیوع ویروس کرونا و علی الخصوص بخش حمل ونقل ریلی کشور که در دریافت تسهیلات کرونا، با موانع و مسائل متعددی روبرو هستند، خواستار همکاری بیشتر و همراهی برخی بانک های عامل جهت تسریع و تسهیل در پرداخت این وام حمایتی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1532

به "پرداخت 3270میلیارد تومان وام کرونا به فعالان حمل ونقل، پرداخت 230 میلیارد تومان تسهیلات به 23 شرکت ریلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 3270میلیارد تومان وام کرونا به فعالان حمل ونقل، پرداخت 230 میلیارد تومان تسهیلات به 23 شرکت ریلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید