کنترل کرونا با اجرای برنامه های غیر علمی ممکن نخواهد بود

به گزارش اخبار ورزشی، انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران، در نامه ای به رئیس جمهور، خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی در مقابله با کرونا شد.

کنترل کرونا با اجرای برنامه های غیر علمی ممکن نخواهد بود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران در متن نامه انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران، به حسن روحانی رئیس جمهوری، آمده است: همانگونه که مستحضرید مردم سراسر دنیا یکی از دشوارترین و پیچیده ترین بحران های قرن اخیر را تجربه می کنند و ملت ایران نیز با همه گیری این بیماری سخت دست به گریبان بوده و زندگی آحاد جامعه با دشواری های جدی روبرو شده است.

شوربختانه همچنان خبر ابتلاء و درگذشت تعداد زیادی از هموطنانمان و به سوگ نشستن بسیاری از خانواده ها در غم فقدان عزیزانشان در صدر اخبار واقع شده است. پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمان ماه ها است بار این بیماری را به دوش می کشند و ما شاهد خستگی و فرسودگی این عزیزان و خاموشی شمع وجود تعدادی از همکارانمان، این سرمایه های ذی قیمت ایران زمین هستیم.

بحران حاضر علاوه بر تهدید جدی سلامتی همه آحاد جامعه حائز ابعاد اجتماعی اقتصادی و روانی قابل توجهی بوده و تنش های شدیدی را به جامعه تحمیل نموده است.

تجربه ماه های اخیر حاکی است که عدم اتکا به نقشه راه علمی در مدیریت بحران، مشتمل بر برنامه های کوتاه، میان و بلند مدت و غلبه حواشی بر متن، منتهی به ناکام ماندن تمامی تلاش های مدیریتی در کنترل بیماری و زحمات کادر درمان شده و همچنان شاهد گسترش سایه شوم بیماری باشیم.

بدون تردید برگزاری تجمعات انسانی که حتی رعایت پروتکل های بهداشتی نیز قادر به پیشگیری از انتقال بیماری در آن ها نیست، یکی از بستر های خطرناک گسترش بیماری است که منتج به لجام گسیختگی هر چه بیشتر بیماری می گردد. از آنجایی که عدم تشکیل تجمعات یکی از اصول پروتکل های بهداشتی پیشگیری از بیماری کووید 19 بوده و سخن راندن از رعایت اصول بهداشتی در آنان نقض غرض خواهد بود، از این رو ممنوعیت آن ها از ضروریات کنترل بیماری است. زیرا، اگر این اقدامات منجر به ایجاد مخاطره برای جان حتی یکی از هموطنانمان گردد حمل بر قصور و بی مسئولیتی خواهد شد.

انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران، به عنوان تشکلی صنفی و سیاسی که تأمین و ارتقا سلامت جامعه را یکی از آرمان های خود و اصلی ترین حق ملت بر حاکمان می شمارد، بر اتخاذ تدابیر مؤثر علمی به عنوان ضرورت مدیریت شرایط حاضر تاکید نموده و ضمن قدردانی از جنابعالی و تمامی آنانی که در روز های سخت گذشته بر این مردم، در کنار آنان بوده و تمامی مساعی خود را معطوف به حفظ سلامت جامعه نمودند به ویژه همکاران تلاشگر ما در عرصه بهداشت و درمان، از جنابعالی به عنوان سکاندار امور اجرایی کشور در طوفان سخت پدید آمده می خواهیم تا با اتکا به آرا و تجربیات علوم پزشکی به خصوص در زمینه همه گیری شناسی در کنترل هر چه سریع تر بیماری تلاش نموده و بدون هرگونه تحفظ، توجه به حواشی و جلوگیری از ورود افراد و مراکز غیر مسئول که عقاید و احساسات عمیق و پاک مذهبی ملت را دستاویز رفتار ها و اعمال غیر مسئولانه خود قرار می دهند، در ایفای رسالت تاریخی خویش گام بردارید

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1021

به "کنترل کرونا با اجرای برنامه های غیر علمی ممکن نخواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل کرونا با اجرای برنامه های غیر علمی ممکن نخواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید