اگر عینک می زنید این مطلب را بخوانید

به گزارش اخبار ورزشی، فصل سرما کم کم از راه می رسد و همین روزها که هوا سرد شده، مسائل افرادی که عینک استفاده می نمایند آغاز می گردد. در روزهای کرونایی که بیش از هر رعایتی دیگر زدن ماسک توصیه می گردد دردسرهایی برای افراد با عینک زیاد می گردد و باید هر لحظه عینک بخار گرفته خود را پاک نمایند چرا که افق دید خود را از دست می دهند. اما با چند روش ساده می توان از بخار گرفتن عینک جلوگیری کرد. ادامه مطلب را بخوانید تا با این روش ها آشنا شوید.

اگر عینک می زنید این مطلب را بخوانید

کف ریش و صابون

یکی دیگر از راه ها برای جلوگیری از بخار کردن عینک بعد از ماسک زدن، آن است که عدسی های عینک را از طریق آب و صابون شستشو داده و سپس آن ها را با پارچه مخصوص عینک خود یا یک پارچه لطیف خشک کنید. انجام این کار باعث می گردد که یک لایه نازک از صابون روی عدسی عینک ایجاد شده و مانع از بخار کردن آن گردد. میزانی از کف ریش را روی عدسی های عینک خود بریزید و پس از خشک شدن آن را با یک دستمال نرم و لطیف پاک کنید، عینک شما دیگر بخار نخواهد نمود.

سفت کردن قسمت بالایی ماسک

اگر ماسک طوری روی صورت قرار بگیرد که هوای کمتری از قسمت بالایی آن خارج گردد، شیشه عینک بخار نمی کند. بعضی از ماسک هایی که در داروخانه ها موجود هستند، در قسمت بالایی خود (روی بینی) یک نوار شکل پذیر از جنس آلومینیوم دارند که علاوه بر ثابت نگه داشتن ماسک به جلوگیری از خروج تنفس به سمت بیرون یاری خواهد نمود.

عینک بالای ماسک

ماسک را یک میزان به سمت بالا راهنمایی کنید و سپس عینک خود را روی آن قرار دهید تا بدین شکل قسمت بالایی ماسک شما که روی بینی واقع شده است، سفت گردد و از خروج تنفس و برخورد آن با عدسی عینک جلوگیری کند.

استفاده از دستمال کاغذی

یکی دیگر از راهکارها جهت جلوگیری از بخار کردن عینک بعد از ماسک زدن، قرار دادن یک دستمال کاغذی در قسمت بالایی ماسک است تا مانع خروج هوای بازدم به سمت بیرون و بخار کردن کردن شیشه عینک گردد. بعلاوه می توانید یک یا دو قطره از شامپو بچه را روی هر یک از شیشه های عینک خود بریزید و پس از گذشت 15 دقیقه آن را آبکشی کنید، سپس عینک خود را با یک پارچه نرم خشک کنید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1792

به "اگر عینک می زنید این مطلب را بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر عینک می زنید این مطلب را بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید