علم و تکنولوژی

چند درصد ایرانی ها به کرونا مبتلا شدند؟ ، اکثریت جامعه هنوز در معرض خطرند ، سال جاری منتظر واکسن کرونا نباشیم

رئیس اداره مبارزه با بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: تا به امروز کمتر از نیم درصد ایرانیان به ویروس کرونای کووید 19 مبتلا شده اند، بنابراین موضوع ایمنی انبوه در کشور مطرح نیست.

13 تیر 1399

خبرنگاران جهان به سمت کلاس های الکترونیک پیش می رود

تهران- خبرنگاران- علی رضا کوشکی جهرمی استاد دانشگاه در ارتباط با آموزش مجازی در ایام کرونایی می گوید به واسطه وجود ابزار و روش هایی که جهان را شفاف می نماید علم هم شفاف می گردد و قرار نیست علم محدود به زمان و مکان باشد.

9 تیر 1399

خبرنگاران کرونا، دنیا را با بحران اخلال روبرو نموده است

تهران-خبرنگاران- عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی گفت: به نوعی می توانیم بحران کرونا را بحران اخلال نام گذاری کنیم؛ زیرا تمام ابعاد زندگی مردم جهان اعم از اقتصاد، سلامت، سیاست، سلامتی و....را دچار اختلال نموده است.

9 تیر 1399

خبرنگاران طرح آماری هزینه درآمد خانوارهای شهری و روستایی چهارمحال و بختیاری اجرا می گردد

شهرکرد- خبرنگاران- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: طرح آماری هزینه - درآمد خانوارهای شهری و روستایی این استان در ماه جاری به صورت تلفنی اجرایی خواهد شد.

8 تیر 1399

چین: آمریکا از انرژی هسته ای به عنوان ابزار ژئوپلتیکی استفاده می نماید

وزارت خارجه چین از راهبرد جدید آمریکا در زمینه انرژی هسته ای انتقاد و بیان کرد که واشنگتن از انرژی هسته ای به عنوان ابزار ژئوپلتیکی استفاده می نماید.

2 تیر 1399

جنجال نسخه بهت آور ترامپ، تراژدی انباشته شدن اجساد در اکوادور

برای چندمین روزهای متوالی کشورهای آمریکا، روسیه، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه و انگیس بیشترین شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا را به خود اختصاص دادند.

31 خرداد 1399

دولت با مستاجران مغازه ها کنار بیاید

نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در هیئت اتاق اصناف ایران با بیان اینکه 35 درصد مغازه های کل کشور اجاره ای هستند، پیشنهاد کرد که برای پرداخت اجاره پاساژها و مغازه هایی که جزو اموال دستگاه های دولتی است، با مغازه داران تعامل شود و وام هایی با بهره تک...

20 خرداد 1399

بیمار تا چه مدت پس از بهبودی، ناقل ویروس کروناست؟

جماعتی فوق تخصص ریه و رئیس مراقبت های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: از نظر علمی وقتی که افراد بهبود پیدا می نمایند باید تست دهند و با منفی بودن جواب آزمایش معلوم گردد که بیماری کرونا درمان شده است.

18 خرداد 1399

فعالیت 400شرکت فناور در زمینه فراوری محصولات مقابله با کرونا

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در نشست مجازی وزیر علوم، با روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشور با موضوع بحث و آنالیز دستاوردهای پارک ها در مبارزه با بیماری کویید 19، با اشاره به چابکی شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری کشور گفت: پارک ها و مراکز...

17 خرداد 1399

کسب وکار اینترنتی و موانع آن در استان سمنان، فرصت سازی از کرونا

خبرنگاران، گروه استان ها- محمدحسن مقدم نیا: کرونا باعث شد تا بسیاری از مغازه ها و مشاغل سنتی تعطیل شوند و از این منظر ضررهای بسیاری هم به کسبه استان سمنان رسید اما محک خوبی برای صندلی کسب وکارهای اینترنتی و آنالیز بهترین روش درآمدزایی بود.

16 خرداد 1399

فقیران فرانسه قربانیان اصلی کرونا

آمارها نشان می دهد که میزان مرگ و میر و ابتلا به کووید 19 در مناطق فقیرنشین فرانسه بسیار بیشتر از محله ها و مناطق اعیان نشین آن است. ساکنان این مناطق که اغلب مهاجرنشین محسوب می شوند، عمدتا با بیماری های مزمن از جمله قلبی، عروقی و دیابت دست و پنجه نرم می...

14 خرداد 1399

خبرنگاران کرونا در قم؛ تشکیل پرونده برای مطب های بسته

قم - خبرنگاران - مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: از ابتدای شیوع کرونا ویروس از اسفندماه 98 تا کنون 286 مطب و 40 درمانگاه در این استان مورد بازدید قرار گرفت و برای مطب هایی که بصورت غیر موجه ، بسته بودند، پرونده تشکیل شد.

12 خرداد 1399

افزایش خشونت خانگی در دوران قرنطینه

قرنطینه خانگی برای مقابله با کرونا در دنیا اگر چه امری لازم، اما تبعاتی از جمله افزایش خشونت های خانگی و خشونت علیه زنان را به همراه داشته بطوری که دبیرکل سازمان ملل نسبت به افزایش این گونه تبعات هشدار داده است.

7 خرداد 1399

اولین مرکز نیکوکاری علمی پژوهشی در دانشگاه آزاد شاهرود آغاز به کار کرد

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد شاهرود گفت: اولین مرکز نیکوکاری علمی پژوهشی در کشور زیر نظر کمیته امداد در دانشگاه آزاد شاهرود آغاز به کار کرد.

3 خرداد 1399

ظریف: با ویروس بجنگید نه با ما

وزیر خارجه ایران طی یادداشتی در یک روزنامه روسی، وقت آن فرا رسیده که جامعه جهانی نقش واقعی خود را ایفاء نموده و آمریکا به تحریم های بی شرمانه، غیر قانونی و ظالمانه خود که جنایت علیه بشریت است، سرانجام دهد.

29 اردیبهشت 1399

نقشه خوانی و اهمیت یادگیری آن

توانایی خواندن نقشه های ساختمانی یک مهارت است.در هر قسمتی از صنعت ساخت و ساز که فعالیت کنید چه پیمانکار عمومی باشید و یا مهندس ناظر، در هر صورت توانایی خواندن نقشه های ساختمانی موضوعی است که باید آن را قرا رگفته باشید.

28 اردیبهشت 1399

اپل سیستم تشخیص چهره آیفون را به رایانه های مک نیز اضافه می نماید

بریدگی نمایشگر آیفون یا همان ناچ معروف یکی از ترندهای دنیای گوشی های هوشمند است که اولین بار در سال 2017 به همراه آیفون X معرفی گشت. اکنون اپل میخواهد این ویژگی را به دنیای کامپیوترهای مک نیز بیاورد که این یعنی در آینده ای نزدیک شاهد تجهیز رایانه های مک...

25 اردیبهشت 1399

دستاورد محققان در حوزه کیت کرونا در انتظار تاییدیه های وزارت بهداشت

طرح یکی دیگر از شرکت های دانش بنیان در زمینه فراوری کیت های تشخیص کووید-19 از سوی معاونت علمی و وزارت بهداشت مورد پذیرش نهاده شد و به گفته آنها این طرح درمرحله ارائه نمونه های اولیه به انستیتو پاستور برای دریافت تاییدیه ها قرار گرفته است.

24 اردیبهشت 1399

روبات های خون گیر راهی بازار می شوند ، آهنی های به جای کادر درمانی بیمارستان ها

محققان دانشگاه راتگرز در آمریکا به تازگی نوعی روبات جدید در عرصه پزشکی فراوری نموده اند که تخصص آن خون دریافت از بیمار است و جایگزین نیروی انسانی در انجام آزمایش های بالینی خواهد شد.

20 اردیبهشت 1399

ساخت دستگاه تست دقیق و سریع ویروس کرونا در روسیه

گروه دانشمندان روسی و ژاپنی دستگاه آزمایش جدیدی برای تشخیص عفونت ویروس کرونا ساخته اند که نتیجه آن بسیار دقیق است و سرمایه گذاری برای تولید آن از هم اکنون تصویب شده و آزمایش عملی آن بزودی آغاز خواهد شد.

16 اردیبهشت 1399
تعداد: (163)