درآمد تیم ها از حضور در لیگ قهرمانان آسیا، ACL مانند UCL برگزار نخواهد شد!

به گزارش اخبار ورزشی، آیین نامه فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا نشان می دهد که نسبت به دوره قبل، پاداش، داوری و سرنوشت تیم های سوم هر گروه، تغییری نکرده تا این رقابت ها به همان شکل قبلی پیگیری گردد.

درآمد تیم ها از حضور در لیگ قهرمانان آسیا، ACL مانند UCL برگزار نخواهد شد!

به گزارش اخبار ورزشی، قرعه کشی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا دیروز (پنج شنبه) برگزار گردید و تمام تیم ها حریفان خودشان را در این رقابت ها شناختند. مرحله گروهی از تاریخ 13 اسفند شروع می گردد.

یکی از اخباری که دیروز در برخی رسانه های خارجی و داخلی منتشر شد، اضافه شدن تیم های سوم هر گروه از لیگ قهرمانان آسیا به مرحله حذفی AFC cup بود تا این رقابت ها هم شبیه به لیگ قهرمانان اروپا گردد اما در آیین نامه فصل 2019 رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به صراحت گفته شده که تیم های سوم و چهارم هر گروه از این رقابت ها حذف می شوند. در نتیجه مباحثی که درباره تیم های سوم هر گروه مطرح شد صحت ندارد و این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا همانند گذشته برگزار خواهد شد.

همچنین در آیین نامه فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا پاداش هر تیم از حضور در هر بازی معین شده که به توضیح زیر است:

مرحله جایزه نقدی
یک هشتم نهایی 100 هزار دلار
یک چهارم نهایی 150 هزار دلار
نیمه نهایی 250 هزار دلار
فینال

قهرمان: 4 میلیون دلار

نایب قهرمان: 2 میلیون دلار

جدا از این جایزه، AFC برای تیم های برنده و دو تیمی که با یکدیگر به تساوی می رسند، مبلغی را در نظر گرفته است. کنفدراسیون فوتبال آسیا به تیم برنده 50 هزار دلار و به هر دو تیمی که با هم به تساوی رسیدند 10 هزار دلار جایزه می دهد.

در ادامه AFC به فکر تیم های مهمان در هر بازی بوده و به آن ها هم سهمی می پردازد که در ادامه می بینید:

مرحله سهم باشگاه مهمان
پلی آف 20 هزار دلار
گروهی 30 هزار دلار
یک هشتم نهایی 30 هزار دلار
یک چهارم نهایی 30 هزار دلار
نیمه نهایی 30 هزار دلار
فینال 60 هزار دلار

همچنین راجع به آخرین مهلت تیم ها برای ارسال فهرست بازیکنان در لیگ قهرمانان آسیا، به این شکل عمل می گردد که تیم ها باید حداقل 18 و حداکثر 30 بازیکن به AFC معرفی نمایند که در بین آن ها تنها می تواند حداکثر چهار بازیکن خارجی وجود داشته باشد که یکی از آن ها حتما باید آسیایی باشد. به عبارت ساده تر سهمیه بازیکنان خارجی هر تیم، 1 + 3 است.

تیم های حاضر در مرحله پلی آف فرصت دارند که حداکثر تا 15 روز قبل از نخستین بازی شان در مرحله پلی آف، فهرست بازیکنانشان را معرفی نمایند. سپس تیم ها تا 30 روز قبل از نخستین بازی شان در مرحله گروهی فرصت دارند فهرست نهایی شان برای مراحل گروهی و یک هشتم نهایی به AFC معرفی نمایند. در نهایت، آخرین فهرستی که تیم ها به AFC اعلام می نمایند، به تیم هایی مربوط می گردد که در مرحله یک چهارم نهایی حضور دارند. این تیم ها باید تا 15 روز قبل از نخستین بازی شان در مرحله یک چهارم نهایی فهرست بازیکنانشان را اعلام نمایند.

در سرانجام درباره احتمال ورود سیستم VAR به لیگ قهرمانان آسیا، هیچ توضیحی راجع به این موضوع در آیین نامه فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا داده نشده تا سال جاری هم شاهد ورود این فن آوری در این رقابت ها نباشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 13

به "درآمد تیم ها از حضور در لیگ قهرمانان آسیا، ACL مانند UCL برگزار نخواهد شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد تیم ها از حضور در لیگ قهرمانان آسیا، ACL مانند UCL برگزار نخواهد شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید