مراتب ثبت دو اثر تاریخی به استاندار هرمزگان ابلاغ شد

به گزارش اخبار ورزشی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه هایی جداگانه به استاندار هرمزگان، مراتب ثبت 2 اثر فرهنگی تاریخی در این استان را به او ابلاغ کرد.

مراتب ثبت دو اثر تاریخی به استاندار هرمزگان ابلاغ شد

به گزارش خبرنگاران، در متن یکی از نامه های علی اصغر مونسان خطاب به فریدون همتی استاندار هرمزگان آمده است:

در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1367 مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست های ذی ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی تاریخی خانه اربابی لافت واقع در استان هرمزگان، شهرستان قشم، بخش شهاب، روستای لافت، که پس از طی تشریفات قانونی لازم به شماره 32089 مورخ 1396/12/16 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، ابلاغ می گردد.

اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن گردد برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات های اسلامی، تعزیرات و مجازات های بازدارنده، جرم محسوب می گردد و مرتکب مشمول مجازات های قانونی خواهد شد و مرمت وبازسازی اثر صرفا با تایید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی ربط در استان ابلاغ گردد و از نتیجه این سازمان را آگاه فرمایید.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم چنین در نامه دیگری به استاندار هرمزگان مراتب ثبت اثر آرامگاه بی بی عایشه 2 واقع در استان هرمزگان، شهرستان حاجی آباد، بخش مرکزی، روستای هاشم آباد را که به شماره 32088 مورخ 1396/12/16 به ثبت رسیده است را به او ابلاغ کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 35

به "مراتب ثبت دو اثر تاریخی به استاندار هرمزگان ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراتب ثبت دو اثر تاریخی به استاندار هرمزگان ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید