اسکوچیچ: اینجا هستم تا با دانشم در راستای موفقیت تیم ملی قدم بردارم، تمام بازیکنان از شانس مساوی برای حضور در تیم ملی برخوردارند

به گزارش اخبار ورزشی، دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: ابتدا می خواهم درباره تیم ملی، برنامه های آن و آماده سازی تیم بگویم.

اسکوچیچ: اینجا هستم تا با دانشم در راستای موفقیت تیم ملی قدم بردارم، تمام بازیکنان از شانس مساوی برای حضور در تیم ملی برخوردارند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین نشست خبری رسمی خود در این سمت گفت: پیش از هر چیز روز مادر را تبریک می گویم. بدون وجود مادران هیچ کدام از ما نبودیم. ابتدا می خواهم درباره تیم ملی، برنامه های آن و آماده سازی تیم بگویم. در ابتدا می خواهم بگویم که انتخاب من افتخار بزرگی برای ماست فکر می کنم که این اولین بار است که یک مربی خارجی پس از پنج سال حضور در ایران به عنوان مربی تیم ملی انتخاب می شود. این موضوع بار مسئولیت را بر دوش من سنگین تر می کند.

اینجا هستم تا با دانشم در راستای موفقیت تیم ملی قدم بردارم

وی در ادامه اضافه کرد: در مورد موقعیت فعلی تیم ملی در بازی های انتخابی جام جهانی 2022 قطر هم باید بگویم شاید تا الان تیم ملی در جهت درستی قرار نداشته است، اما بنده اینجا هستم تا با دانشم در راستای موفقیت تیم ملی قدم بردارم. دوست دارم به طور شفاف در مورد اهدافم صحبت کنم. هدف ما این است که هر بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم و انرژی مثبت به فوتبال ایران تزریق کنیم که این هم به امید خدا منجر به صعود تیم ملی به جام جهانی خواهد شد.

آغوش ما برای تمام پیشنهادات باشگاه ها باز است و ارتباط دوجانبه با آنها خواهیم داشت

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین توضیح داد: در مورد ارتباطم با باشگاه ها هم باید بگویم آغوش ما برای تمام پیشنهادات باشگاه ها باز است و ارتباط دوجانبه با آنها خواهیم داشت. در هر زمینه ای نیاز به پیشنهاد باشگاه ها باشد من 24 ساعته در اختیار پیشنهادات آنها هستم. یکی از فواید حضور من در تیم ملی این است که با فوتبال ایران و ذهنیت بازیکنان آن آشنا هستم. این می تواند برای پیشبرد اهداف تیم ملی یک نکته مثبت باشد.

از نظر من تمام بازیکنان از شانس مساوی برای حضور در تیم ملی برخوردارند

این مربی کروات خاطر نشان کرد: من اکنون کارم را در تیم ملی شروع کرده ام و مرحله اول آن هم به سرانجام رسیده است. باشگاه ها و عملکرد آنها در مسابقاتی که حضور دارند از لیگ گرفته تا لیگ قهرمانان آسیا را زیر نظر گرفتم. باید بگویم تمام نقاط مثبت و منفی تیم ملی در گذشته را هم استخراج کرده ایم. اکنون باید روی بازیکنان لژیونرهای ایران در خارج از کشور تمرکز کنیم. از همین الان هم یک پیام به تمام بازیکنان فوتبال ایران می دهم، از نظر من تمام بازیکنان از شانس مساوی برای حضور در تیم ملی برخوردارند و بحث حضور آنها در تیم ملی فقط بستگی به سطح آمادگی شان دارد.

زمان کمی داریم و فعلاً نمی توان انتظار تغییرات زیادی را داشت

وی خاطر نشان کرد: در چند روز آینده تمرکزمان روی لژیونرها خواهد بود و با توجه به پراکندگی حضور آنها در تیم های باشگاهی میسر نیست که همه آنها را نزدیک ببینم، اما در تلاش هستیم تا حی الامکان بازیکنان را از نزدیک ملاقات کنیم و آنهایی که شرایط ملاقاتشان نیست با تماس تلفنی و تماس تصویری ارتباط خواهیم داشت تا بتوانیم انرژی مان را با آنها به اشتراک بگذاریم و درباره برنامه های تیم ملی با هم صحبت کنیم. همان طور که گفتم برای ادامه رقابت های تیم ملی زمان کمی داریم و نمی توان انتظار تغییرات زیادی را داشت، اما رفته رفته تغییر رفتار در تیم و اثر شخصیتی بنده را در تیم ملی مشاهده خواهید کرد.

بعد از مرحله گزینش بازیکنان باید مدل بازی مان را انتخاب کنیم

اسکوچیچ یادآور شد: بعد از اینکه مرحله انتخاب بازیکنان را پشت سرگذاشتیم باید مدل بازی مان را انتخاب کنیم و مطمئن باشید در آینده ای نزدیک ساماندهی تیم را به شکلی پیش خواهیم برد که یک تیم ملی توانا و پویا را مشاهده کنید.

نمی خواهم درباره زمان کی روش صحبت کنم اما ارتباط ما با باشگاه ها سازنده خواهد بود

سرمربی تیم ملی اضافه کرد: در مورد ارتباط با باشگاه ها باید مسئله ای را توضیح بدهم. یک بازیکن ممکن است در باشگاهش کارهای دیگری را انجام دهد و خواسته های متفاوتی از او وجود داشته باشد که این در اختیار کادر فنی باشگاه هاست. من نمی خواهم درباره زمان کارلوس کی روش صحبت کنم، اما ارتباط ما با باشگاه ها سازنده خواهد بود به طوری که با کادر فنی باشگاه ها در ارتباط خواهیم بود تا آنها از برنامه های بنده و من هم از برنامه های آنها باخبر باشم تا ارتباط سازنده را پیش ببریم. همچنین بنده ارتباطات بین المللی و اروپایی زیادی دارم و خیلی از مربیان باشگاهی که بازیکنان ایرانی دارند از دوستان بنده هستند که درباره بازیکنان تیم ملی با آنها در ارتباط خواهیم بود.

همه ما باید دست به دست هم بدهیم تا نتایج اخیر تیم ملی را پشت سر بگذاریم

وی در پاسخ به نخستین سؤال نشست خبری مبنی بر اینکه تیم ملی ایران در زمان حضور کارلوس کی روش در صدر رده بندی تیم های ملی آسیا قرار داشت و همچنین تجربه دو صعود متوالی به جام جهانی را دارد، اما پس از کی روش تیم ملی ایران جایگاه خود در آسیا را از دست داد و اکنون نیز شرایط خطرناکی برای صعود به جام جهانی دارد. با این اوصاف چقدر امیدوار هستید که بتوانید تیم ملی ایران را به فرایند گذشته خود بازگردانید؟، گفت: همان طور که گفتم همه ما اینجا هستیم تا حمایت خود را به بهترین شکل از تیم ملی اعلام کنیم. با جو خوبی که در تیم ملی وجود دارد و با همکاری بازیکنان و شناختی که از آنها دارم این قول را می دهم که تمام تلاش خودمان را انجام می دهیم. امیدوارم بازیکنان هم این پیام من را گوش دهند. همه ما باید دست به دست هم بدهیم تا نتایج اخیر تیم ملی را پشت سر بگذاریم و به آینده خوشبین باشیم. البته برای این راه کمک تک تک رسانه ها را خواستاریم. همچنین جامعه بزرگ فوتبال، تمام مربیان و بازیکنان به ما کمک کنند، چرا که قطعاً یک نفر نمی تواند تمام خواسته ها را عملی کند.

بازیکنان لژیونر به خوبی می دانند که پوشیدن پیراهن تیم ملی چه ارزشی دارد

اسکوچیچ درباره اینکه ارتباط او با لژیونرها برای بهره گیری بیشتر از آنها چگونه خواهد بود و اینکه آیا با وحید هاشمیان به عنوان کمک مربی ادامه می دهد و یا نفرات جدیدی به کادر فنی تیم ملی اضافه خواهند شد، گفت: در مورد بخش اول سؤال باید بگویم که بخشی از شخصیت بنده به عنوان یک مربی بالا بردن انگیزه بازیکنانم است و این می تواند برای هر بازیکن متفاوت باشد. بازیکنان لژیونر با توجه به شخصیت بین المللی که دارند به خوبی می دانند که پوشیدن پیراهن تیم ملی چه ارزشی دارد و روش من ارتباط مستقیم با بازیکنان است تا با انگیزه های متفاوت بتوانیم دست به دست هم بدهیم تا به هدف مشترکی برسیم.

دستیارانم در تیم ملی به زودی معین خواهند شد

سرمربی تیم ملی با اشاره به انتخاب دستیارانش گفت: در مورد بخش دوم سوال و در مورد دستیارانم باید بگویم که ما در این چند روز مشغول مذاکراتی با افراد هستیم و امیدوارم دستیاران بنده معرفی شوند. قطعاً از دانش دستیاران قبلی استفاده خواهیم کرد و چون ادامه دهنده جهت تیم ملی خواهیم بود باید از دانش کادر قبلی استفاده کنیم و از آنها اطلاعات را بگیریم، اما اینکه دستیاران بنده در تیم ملی چه کسانی هستند به زودی معین خواهد شد. ما در کرواسی یک ضرب المثل داریم که می گوید هر سری یک ابری دارد و ما هم باید با مشورت و نظرات نفرات قبلی در این مورد تصمیم گیری کنیم.

ادامه دارد...

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 704

به "اسکوچیچ: اینجا هستم تا با دانشم در راستای موفقیت تیم ملی قدم بردارم، تمام بازیکنان از شانس مساوی برای حضور در تیم ملی برخوردارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوچیچ: اینجا هستم تا با دانشم در راستای موفقیت تیم ملی قدم بردارم، تمام بازیکنان از شانس مساوی برای حضور در تیم ملی برخوردارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید