امیرمحمد یزدانی و یونس امامی المپیکی شدند

به گزارش اخبار ورزشی، در ادامه رقابت های کشتی آزاد گزینشی المپیک در قاره آسیا که به میزبانی آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است، امیرمحمد یزدانی با رسیدن به فینال پیروز به کسب چهارمین سهمیه المپیک برای کشتی آزاد ایران شد.

امیرمحمد یزدانی و یونس امامی المپیکی شدند

در وزن 65 کیلوگرم، امیر محمد یزدانی در ملاقات نیمه نهایی مقابل حاجی علی کشتی گیر روسی الاصل بحرین قاطعانه و با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و ضمن رسیدن به فینال، پیروز به کسب سهمیه المپیک توکیو شد.

یزدانی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس برابر محمد عبدالکریم از کویت با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی رسید.

در وزن 74 کیلوگرم، یونس امامی در دور نخست برابر اووز میرادوف از ترکمنستان 10 بر صفر پیروز شد، وی در دومین مبارزه نیز منگجیگان از چین را 11 بر صفر برد و به مرحله نیمه نهایی رسید. امامی برای رسیدن به فینال و کسب سهمیه المپیک ساندیپ مان از هند را 10 بر صفر برد و صاحب سهمیه المپیک شد.

تا دقایقی دیگر محمد حسین محمدیان برای کسب سهمیه آخر کشتی آزاد به میدان می رود.

در وزن 97 کیلوگرم، محمدحسین محمدیان ابتدا 11 بر صفر نائویا آکاگوما از ژاپن را 11 بر صفر برد، وی سپس ساپاروف از ترکمنستان را 15 بر 4 شکست داد و به نیمه نهایی رسید. وی نیز در صورت فزونی در نیمه نهایی و رسیدن به فینال پیروز به کسب ششمین سهمیه المپیک برای ایران خواهد شد تا کشتی آزاد به تمامی سهمیه های المپیک توکیو برسد.

پیش از تیم ملی کشتی آزاد ایران در جریان رقابت های دنیای 2019 به 3 سهمیه در اوزان 57، 86 و 125 کیلوگرم رسیده بود.

رقابت های گزینشی دنیای که اردیبهشت ماه در بلغارستان برگزار می گردد، آخرین فرصت کسب سهمیه برای کشور های دنیا خواهد بود.

پیش از این تیم ملی کشتی فرنگی ایران نیز با کسب 2 سهمیه در این رقابت ها جمع سهمیه های خود را به عدد 5 رساند و برای یک سهمیه به جامانده، نماینده وزن 87 کیلوگرم ایران در رقابت های دنیای گزینشی المپیک حاضر خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1474

به "امیرمحمد یزدانی و یونس امامی المپیکی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرمحمد یزدانی و یونس امامی المپیکی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید