ایران و بلغارستان در زمینه میراث فرهنگی همکاری می نمایند

به گزارش اخبار ورزشی به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری دراین یادداشت تفاهم که به امضای سیدمحمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و آتاناس کرجیکوف رئیس دانشگاه صوفیا بلغارستان رسید طرفین در زمینه های تبادل پژوهشگر، کارشناس و متخصص به منظور ایجاد فرصت های مطالعاتی، تبادل تجربی و دانش فنی، پژوهشی، باستان شناسی ومطالعات میان رشته ای همکاری می نمایند.

ایران و بلغارستان در زمینه میراث فرهنگی همکاری می نمایند

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان ارزان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

از دیگر مفاد این یادداشت تفاهم می توان از حفاظت و مرمت وارائه خدمات پژوهشی در قالب کارگاه های مشترک برای تبادل تجارب و انتقال دانش فنی، تاریخ شامل پژوهش در اسناد تاریخی و کتابخانه ای، تاریخ معماری و معماری دست کند، زبان شناسی و زبان های باستانی، انسان شناسی به ویژه قوم شناسی، انسان شناسی تصویری و انسان شناسی شهری و مطالعات کتیبه شناسی و... نام برد.

در این یادداشت تفاهم شرایط همکاری برای هر یک از فعالیتهای تعیین شده در یادداشت در قالب توافقات اجرایی جداگانه به این تفاهم نامه ضمیمه می گردد.

همچنین پروژه های پیشنهادی توسط یک کارگروه نظارتی شامل رئیس پژوهشگاه، رئیس دانشگاه و یا نمایندگان رسمی آنها و همچنین نماینده های پژوهشکده ها و گروه های مرتبط در رابطه با موضوع همکاری آنالیز و نهایی خواهد شد.

کارگروه نظارتی همچنین برای اجرای این یادداشت تفاهم نظارت داشته و نتایج فعالیتهای پژوهشی و آموزشی را به صورت سالانه به همراه تصمیم گیری در باره پروژه های سال بعد آنالیز می نماید.

طرفین در تامین اقتصادی پروژه های مشترک پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه صوفیا بلغارستان و مورد تایید کارگروه نظارتی مشارکت خواهند داشت و درمورد پروژه های اضطراری نیز کارگروه نظارتی آنالیز و تصمیم گیری خواهد نمود.

هرگونه اختلافات ناشی از اجرا یا تفسیر بندهای این یادداشت تفاهم، با مذاکره و رایزنی مقام های صلاحیت دارو مجاری دیپلماتیک حل خواهد شد.

یادداشت تفاهم همکاری میان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه صوفیا بلغارستان برای یک دوره پنج ساله منعقد و پس از این مدت برای یک دوره پنج ساله دیگر تمدید خواهدشدمگر آنکه یکی از طرفین فسخ آن را به طور کتبی به اطلاع طرف دیگر برساند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 688

به "ایران و بلغارستان در زمینه میراث فرهنگی همکاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و بلغارستان در زمینه میراث فرهنگی همکاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید