ایمپلنت مغزی باریک تر از تار مو؛ رقیب نورالینک در راه است

به گزارش اخبار ورزشی، شرکت Precision Neuroscience درحال کار روی دستگاهی است که می تواند به افراد درگیر با معلولیت در استفاده از ابزار های دیجیتال یاری کند. این شرکت که به وسیله هم بنیان گذاران نورالینک تأسیس شده، اخیراً دور جدیدی از جذب سرمایه را پشت سر گذاشته است تا رابط بین مغز و کامپیوتر خود را که کوچک تر از یک موی انسان است، به بازار نزدیک تر کند.

ایمپلنت مغزی باریک تر از تار مو؛ رقیب نورالینک در راه است

شرکت Precision Neuroscience به تازگی جذب سرمایه نوی داشته است تا به سمت اولین آزمایش های انسانی رابط مغزی خود حرکت کند.

شرکت Precision Neuroscience درحال کار روی دستگاهی است که می تواند به افراد درگیر با معلولیت در استفاده از ابزار های دیجیتال یاری کند. این شرکت که به وسیله هم بنیان گذاران نورالینک تأسیس شده، اخیراً دور نوی از جذب سرمایه را پشت سر گذاشته است تا رابط بین مغز و کامپیوتر خود را که کوچک تر از یک موی انسان است، به بازار نزدیک تر کند.

به گزارش CNBC، قشر مغز انسان از شش لایه سلولی ساخته شده است، اما Precision Neuroscience مشغول توسعه دستگاهی است که شبیه به لایه هفتم مغز خواهد بود. این دستگاه در واقع Layer 7 Cortical Interface یا رابط قشری لایه 7 نام دارد و در سر بیماران کاشته می شود تا به وسیله سیگنال های عصبی به افراد اجازه ارتباط با کامپیوتر ها را بدهد.

این دستگاه به بیماران درگیر با زوال عصبی مثل ALS یاری می نماید تا دوباره امکان ارتباط با عزیزان خود را داشته باشند. محصول Precision Neuroscience شبیه به یک تکه چسب نواری است که ضخامتی کمتر از موی انسان دارد و بدون آسیب زدن به بافت های مغز می تواند با آن ها ارتباط برقرار کند.

یک آرایه از دستگاه لایه 7

رابط مغزی Precision Neuroscience به راحتی در جمجمه کاشته می شود

کاشت لایه 7 به وسیله یک جراح قابل انجام است و فقط باید شکاف بسیار کوچکی درون جمجمه ایجاد شود تا این دستگاه مانند یک نامه به درون مغز فرستاده شود. مایکل میگر، مدیرعامل Precision می گوید مقدار این شکاف کمتر از یک میلی متر خواهد بود و به همین دلیل بیماران حتی لازم نیست مو های سر خود را بتراشند.

این جراحی به خاطر ماهیت خود به راحتی می تواند مقیاس پذیر باشد و تعداد الکترود های آرایه خود را تغییر دهد. میگرز می گوید این روش درنهایت به این دستگاه اجازه خواهد داد تا برای افراد غیرمعلول هم استفاده شود. بعلاوه با توجه به قابل برگشت بودن آن، اگر افراد دیگر نخواهند این ایمپلنت را داشته باشند، می توانند آن را از مغز خود خارج نمایند.

این شرکت تا به امروز با موفقیت توانسته است از دستگاه لایه 7 برای رمزگشایی از سیگنال های عصبی در حیوانات استفاده کند و امیدوار است که بتواند در ماه های آینده مجوز آزمایش های انسانی را دریافت کند. Precision اخیراً 41 میلیون دلار جذب سرمایه داشته است تا بتواند با استخدام نیرو های نو، بهینه سازی های بیشتری را روی محصول خود انجام دهد.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 12 بهمن 1401 بروزرسانی: 12 بهمن 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 2077

به "ایمپلنت مغزی باریک تر از تار مو؛ رقیب نورالینک در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمپلنت مغزی باریک تر از تار مو؛ رقیب نورالینک در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید