تداوم بارش برف، باران و وزش باد در 16 استان تا خاتمه هفته

به گزارش اخبار ورزشی، خبرنگاران: سازمان هواشناسی از تداوم بارش برف، باران و وزش باد تا آخر هفته در 16 استان کشور خبر داد و برای 2 استان هشدار سطح زرد صادر کرد.

تداوم بارش برف، باران و وزش باد در 16 استان تا خاتمه هفته

به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در منطقه های از استان های کرمان، یزد، شرق هرمزگان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان ابرناکی، بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود.

در جنوب شرق کشور وزش باد همراه با کاهش نسبی دما گاهی همراه با خیزش گردوخاک پیش بینی شده و در ارتفاعات استان های خراسان جنوبی و کرمان بارش برف انتظار می رود.

با گذر متناوب امواج تراز میانی جو از غرب کشور روز دوشنبه در برخی منطقه ها واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور افزایش ابر گاهی رگبار پراکنده باران و برق و وزش باد روی می دهد.

روز سه شنبه برای منطقه های از شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران و استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، غرب فارس و بوشهر ابرناکی، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود. در منطقه ها سردسیر و ارتفاعات بارش برف انتظار می رود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز چهارشنبه در غرب کشور و جنوب آذربایجان غربی و کردستان بارش باران و برف روی می دهد. روز پنجشنبه این شرایط در غرب، جنوب غرب و استان های بوشهر، غرب فارس، جنوب اصفهان، شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی ادامه خواهد داشت.

تا روز سه شنبه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت واقع در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز آلودگی هوا تداوم دارد. طی روزهای دوشنبه تا آخر هفته نیز افزایش نسبی دما در بیشتر منطقه ها کشور روی می دهد.

توصیف سامانه: تداوم پایداری هوا

زمان سرانجام: صبح سه شنبه 1401/09/22

نوع مخاطره: افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر: تهران، کرج

اثر مخاطره: افزایش غلظت آلاینده ها، کاهش کیفیت وضع هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها.

توصیه: کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام گروه ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده ها تا حد بسیار ناسالم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 آذر 1401 بروزرسانی: 20 آذر 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 2048

به "تداوم بارش برف، باران و وزش باد در 16 استان تا خاتمه هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بارش برف، باران و وزش باد در 16 استان تا خاتمه هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید