توقعات 9 گانه این دختر از خواستگارش منطقی است؟

به گزارش اخبار ورزشی، روزنامه خراسان - صدیقه معدنی: چند وقتی است پیامک دختر خانمی خطاب به خواستگارش حسابی مورد توجه قرار گرفته است. در بحث مشاوره پیش از ازدواج به طور کلی دو مقوله آمادگی و هماهنگی مطرح است که با استفاده از مصاحبه حضوری و پرسش نامه ها قابل دست یابی است. یعنی علاوه بر این که هر دو طرف باید آمادگی های لازم برای متاهل شدن را داشته باشند، از هم کفو بودن هم نباید غافل شوند. حالا با انتشار درخواست های پیامکی آن دخترخانم از خواستگارش در 9 بند بهتر می توان به موضوع آمادگی و شرایط ازدواج پرداخت و آنالیز کرد آیا چنین شرایطی درست است یا نه؟

توقعات 9 گانه این دختر از خواستگارش منطقی است؟

شغل ثابت

منطقی است، اما منعطف تر باشید

این توقع تا حد زیادی به جاست و حق با خانم است. چنین درخواستی، نشان دهنده کسب آمادگی های لازم برای ازدواج است چرا که یک دختر باید با مردی ازدواج کند که شغل داشته باشد. البته با در نظر دریافت شرایط مالی حال جامعه باید کمی منعطف تر به این درخواست نگریست و طبیعتا داشتن شغل دولتی و قرارداد رسمی، نباید معیاری باشد که نتوان به آن تخفیف داد. توصیه می گردد به سیستم حمایت گرانه خانواده خواستگار به عنوان تسهیل نماینده ازدواج هم در این زمینه توجه گردد.

خانه جداگانه داخل شهر

خرید خانه توقع بی جایی است

دومین درخواست این خانم، خانه جداگانه داخل شهر است. به طور کلی این که آقا شرایط فراهم کردن خانه برای زندگی مشترک را دارد یا خیر، جزو آمادگی هایی لازم برای ازدواج است که باید داشته باشد، اما اگر منظور این خانم، خرید خانه است توقع بی جایی محسوب می گردد، چون در شرایط فعلی، برای همه جوانان آماده ازدواج این امکان فراهم نیست.

خودرو

این درخواست جاه طلبانه است

سومین درخواست این خانم، باید خیلی موضوع مهم تری از داشتن خودرو باشد. این درخواست، ربطی به داشتن آمادگی یا هماهنگی برای ازدواج ندارد و جاه طلبانه است. این درخواست کمی جای تامل دارد و به کارکرد خودرو در ذهن این خانم برای شکل گیری زندگی باید پرداخت، شاید با مصاحبه نظرشان به وسیله دیگری تامین گردد، ولی به طور کلی، توقع داشتن خودرو از خواستگار آن هم برای آغاز زندگی، درست نیست.

احترام متقابل

مهم و بسیار ضروری

درخواست احترام متقابل، جزو هماهنگی های ضروری دو طرف برای داشتن ازدواجی پیروز است. بحث تعدیل انتظارات و داشتن توافق یا تفاهم در این زمینه مهم است. بنا به تیپ های شخصیتی، این درخواست قابل قبول است و وقتی فرد این توقع را به عنوان شرایط پیش احتیاج ازدواج مد نظر دارد یعنی باید از منظر طرف مقابل هم مهم باشد و به طور کلی یکی از رموز خوشبختی، احترام گذاشتن زوج ها به یکدیگر است.

افراطی نبودن در مسائل مذهبی

از لحاظ اعتقادی هم کفو باشید

پنجمین درخواست این دختر از خواستگارش این است که گفته از افراطی بودن در مسائل مذهبی خوشم نمیاد. اولا منظور از افراطی بودن در نگاه این دختر باید واکاوی گردد. البته هم کفو بودن از منظر اعتقادی، جزو مهم ترین ملاک هایی است که توافق درباره آن ها ضروری است. ضروری است زوجین در زمینه اعتقاد و انجام آداب و سلوک اعمال مذهبی هم عقیده باشند و این ملاک به دلیل بار ارزشی داشتن و تاثیر بر نظام فکری فرد می تواند پیش بینی نماینده قوی برای پیروزیت در ازدواج باشد.

حق آزادی

درخواستی مبهم و کلی

توقع داشتن حق آزادی، درخواستی مبهم و کلی است. به طور کلی، مطرح کردن چنین درخواست هایی از خواستگار، توصیه نمی گردد چراکه معمولا پاسخ هایی کلی خواهد داشت و به نتیجه تعیینی نخواهد رسید. البته که این موضوع در دسته هم کفو بودن زوجین قرار می گیرد و اگر زوجینی از لحاظ اجتماعی با هم هم کفو باشند، در این زمینه مسائل کمتری خواهند داشت، اما مسئله اختیارات، جای بحث زیادی دارد و باید دید که دقیقا در چه زمینه هایی مدنظر این دختر است؟

مخالف نبودن با داشتن رفیق زیاد

لحن بیان اصلا خوب نیست

هفتمین درخواست این دختر این است که من رفیق زیاد دارم، نباید با این موضوع مخالف باشید. این مورد، توقعی است که زوجین باید درباره اش هم نظر باشند تا در آینده با مشکل روبرو نشوند و البته به نظر می رسد که مصداقی از همان توقع حق آزادی است که این جا به صورت جداگانه مطرح شده است. در این که انسان موجودی اجتماعی است و احتیاج به دوست دارد، شکی نیست، اما نحوه بیان این درخواست، جای تامل دارد.

لحن درخواست های این دختر به خصوص در خصوص 5 و 7، لحن تحکم آمیزی دارد که ظاهرا از طرف مقابل، انتظار پذیرش بی، چون و چرا دارد و حاضر نیست درباره این مسائل، وارد مصاحبه گردد. بهتر است چنین درخواست هایی با دقت بیشتری از سوی خواستگار صورت گیرد و بداند که این لحن بیان، نشان از حساس بودن مسئله برای طرف مقابل و خط قرمز بودن دارد. همچنین باید توجه داشت که اگر داشتن رفیق زیاد به روابط زوجین در زندگی مشترک صدمه بزند، قطعا نشان دهنده نداشتن آمادگی های لازم در دختر برای ازدواج است.

گیر ندهید

زندگی مشترک یا جنگ قدرت؟

به باشگاه علاقه دارم، نباید گیر بدین، باز هم درخواستی زیر مجموعه آزادی و این همه درخواست اختیار و آزادی از سمت دختر، احتیاج به آنالیز ابزاری تشخیصی مثل پرسش نامه شخصیتی دارد که به نظر می رسد ایشان میل به قدرت و کنترل گری بالایی دارند که در صورت پایین بودن این ویژگی در فرد مقابل شان، زندگی مشترک قابل تحمل می گردد وگرنه جنگ قدرت در انتظار هر دو نفرشان است.

نه به دخالت خانواده ها

این درخواست بی فایده است

آخرین درخواست هم این است که نباید اجازه بدی، فامیل تو زندگی مون دخالت نمایند. انتظار از همسر برای تحت تاثیر خانواده نبودن با مصاحبه قابل آنالیز است. باید آنالیز کرد که خواستگار می تواند چنین تفکیکی در دریافت و آنالیز نظرات دیگران در زمینه های مشورت و گاه نظرات تحمیلی داشته باشد یا خیر؟ بنابراین این درخواست به صورت مستقیم، بی فایده است چراکه اول این که نمی توان به طور 100 درصد مانع دخالت اطرافیان شد و دوم این که، داشتن شخصیتی برای مدیریت این ماجرا ضروری است که در مصاحبه تعیین می گردد.

باور نادرستی از شوهر نداشته باشیم

به عنوان جمع بندی و با نگاه فراتحلیلی، به نظر می رسد که این دختر با یک باور نادرست از نقش همسر در ذهنش درگیر است و طبق آن، درخواست هایش را شکل داده است. شاید آن چه موجب نارضایتی ایشان در کودکی در کسب حمایت از نقش های حمایت گرانه زندگی اش شده، به شکل توقعاتی برای ازدواج از همسر آینده در وی متبلور شده است که مدیریت آن احتیاج به آشنایی با مسئولیت ها و نقش های همسر در زندگی مشترک دارد تا موجب تعدیل خواسته هایش گردد.

منبع: برترین ها
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 950

به "توقعات 9 گانه این دختر از خواستگارش منطقی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقعات 9 گانه این دختر از خواستگارش منطقی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید