ساخت اولین آسفالت گرافنی دنیا در انگلیس

به گزارش اخبار ورزشی، در سال های اخیر استفاده از گرافن برای تقویت طرح های ساختمان سازی افزایش یافته و برای اولین بار در دنیا از گرافن برای روکش آسفالت استفاده شده است.

ساخت اولین آسفالت گرافنی دنیا در انگلیس

این طرح به طور آزمایشی اجرا می گردد و در صورت موفقیت آن و افزایش قابل توجه استحکام آسفالت در آینده از گرافن باز هم برای روکش معابر و خیابان های دیگری در انگلیس استفاده خواهد شد.

گرافن مورد استفاده از یک ورقه اتم کربن که به شکل لانه های زنبور مرتب شده شکل گرفته است. این ماده استحکام و انعطاف پذیری فوق العاده ای دارد و با افزودن آن به موادی مانند آسفالت، دانشمندان امیدوارند عمر مفید جاده ها و خیابان ها طولانی تر شده و هزینه های نگهداری آنها کاهش یابد.

اولین بار در سال 2017 ایتالیایی ها پیشنهاد افزودن گرافن به آسفالت را مطرح کردند و آنالیز های آنها نشان داد این کار باعث می گردد نرمی و شل شدن آسفالت در تابستان کمتر شده و در عین حال از اندازه سفتی و آسیب پذیری آن در زمستان هم کاسته گردد.

انگلیسی ها در ترکیب نو آسفالت از نوعی گلوله های ریز پلاستیکی هم استفاده می نمایند تا انعطاف آن بیشتر گردد. این روکش نو آسفالت فعلاً در یک جهت 4.8 کیلومتری مورد استفاده قرار می گیرد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1662

به "ساخت اولین آسفالت گرافنی دنیا در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت اولین آسفالت گرافنی دنیا در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید