سفر به ترسناک ترین دخمه جهان

به گزارش اخبار ورزشی، وقتی برای اولین بار وارد این مکان می شویم شاید همان احساسی بهمان دست دهد که زمان تماشای فیلم یک شب با مردگان زنده یا تریلر مایکل جکسون حس کردیم. هیچ فیلم ترسناک یا حتی خانه جن زده ای نمی تواند با چنین مکانی رقابت کند؛ در اینجا مرده ها با لباس های معمولی خود و با میخ طویله به دیوار آویزان شده اند. مرده ها که بدن هایشان در حال فساد و تباهی است از بالا شما را می نگرند، گویی که قصد ربودنتان را دارند و می خواهند که شما هم به آنها بپیوندید.

سفر به ترسناک ترین دخمه جهان

یک اتفاق بسیار ساده باعث شد تا چندی پیش بزرگ ترین مجموعه مومیایی هایی عصر جدید کشف شوند. این اتفاق در حالی افتاد که دخمه صومعه سیسیل ایتالیا گگردده شد و بازدیدکنندگان از این دخمه، نزدیک به 8 هزار جسد مومیایی شده در حالی که با میخ های درشت به دیوار آویخته شده بودند را کشف کردند.

باستان شناسان در بدو ورود با اتاقی روبه رو شدند که پر بود از اسکلت های بی شمار انسان هایی که کنار هم ایستاده بودند و نکته قابل توجه آن بود که تمامی مومیایی ها بر اساس شغلی که داشتند کنار هم قرار گرفته بودند. آنها در بدو ورود با اتاقی مربوط به دکترها، اتاقی مربوط به زنان، اتاقی مربوط به دخترهای ازدواج نکرده و البته اتاقی نیز مخصوص بچه ها روبه رو شدند. باستان شناسان پی بردند این اجساد که به طور طبیعی مومیایی شده اند مربوط به مراسمی مذهبی هستند که در نوع خود بی نظیر است.

براساس اطلاعات به دست آمده، قدیمی ترین نعش موجود در این مقبره مربوط به راهبه سیلوسترو گابیو مربوط می گردد که سال 1599 مرده است. باستان شناسان او را سرسلسله جمع شدن این همه مومیایی کنار هم می دانند. او معتقد بود هوای خشک می تواند باعث ایجاد مومیایی طبیعی در انسان ها و البته زندگی دائمی آنها گردد. به همین علت جنازه ها را از دیوار آویزان می کرد تا مایعات درون بدن آنها بتدریج خارج گردد و سال ها بعد جنازه هایی که مانند میوه های خشک شده تغییر حالت داده بودند را با سرکه می شست و بعد از آن بود که لباس های مردگان را برای ایستادن همیشگی شان در حالت مومیایی تنشان می کرد.

وقتی بر اولین پله این دخمه قدم می گذاریم به یاد این جمله از دانته بر روی کتیبه های دروازه های جهنم می افتیم : هرکس وارد اینجا می گردد باید رویاهایش را رها کند

سرزمین مردگان در حالی در ایتالیا کشف شده است که معروفترین و عجیب ترین جسدی که در این صومعه قرار گرفته است، جسد دختر بچه 2 ساله ای به نام روزالیا لومباردو ملقب به زیبای خفته است که در سال 1920 به این صومعه تحویل داده شده است. جسد این دختر بچه در تابوتی قرار گرفته است که درب آن از شیشه است. چهره او بعد از گذشت سال ها همچنان طبیعی باقی مانده است.

روزالیا لومباردو ملقب به زیبای خفته

زیرزمین این صومعه به پنج راهرو تقسیم شده است : بخش مردان، بخش زنان، بخش کشیشان صومعه، بخش راهبان و بخشی برای افراد بلند مرتبه جامعه همچون ارتشدارن، دانشمندان و وکلا. در بخش زنان قسمتی را نیز به دختران باکره اختصاص داده اند، که در آن، چهار دختر باکره در کنار یک صلیب آویزان شده اند.

منبع : روزنه

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

منبع: برترین ها
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 206

به "سفر به ترسناک ترین دخمه جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به ترسناک ترین دخمه جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید