سفیر سابق آمریکا در اوکراین: به دلیل فشارهای ترامپ برکنار شدم

به گزارش اخبار ورزشی، سفیر سابق آمریکا در اوکراین در جلسه استماع کنگره گفت که ترامپ به وزارت امور خارجه فشار وارد کرد تا مرا برکنار نمایند.

سفیر سابق آمریکا در اوکراین: به دلیل فشارهای ترامپ برکنار شدم

به گزارش گروه بین الملل اخبار ورزشی، ماری یووانوویچ سفیر سابق آمریکا در اوکراین روز آدینه گفت که وی پست خود را به دلیل ادعاهای غلط و بی اساس افرادی که آشکارا انگیزه های سوال برانگیزی داشتند از دست داده است.

وی در ابتدای یک جلسه استماع در مجلس نمایندگان آمریکا گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا وزارت امور خارجه را برای برکناری وی تحت فشار قرار داده بود اگر چه مافوق های وی معتقد بودند که وی هیچ چیز اشتباهی مرتکب نشده است.

ترامپ 20 می 2019 (مصادف با 23 اردیبهشت ماه) سفیر سابق آمریکا در اوکراین را از این سمت برکنار کرد. در آن موقع گزارش شده بود ماری یووانوویچ منصوب دولت قبلی آمریکا بوده و از دموکرات ها حمایت می نموده است.

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده ترامپ دستور اخراج او را بعد از آن صادر نموده که بعضی از متعمدانش از جمله رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ به او گفته اند که یووانوویچ وجهه او را در خارج از کشور تخریب می نماید و در کوشش ها برای تحقیق از جو بایدن، مانع تراشی می نماید.

مسئله برکناری یووانویچ اکنون یکی از مسائل اساسی تحقیقات قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح دونالد ترامپ، بعد از جنجال های ایجادشده بر سر گفت وگوی تلفنی او با رئیس جمهور اوکراین است. (جزئیات بیشتر)

گفته می گردد ترامپ در این تماس تلفنی در روز 25 جولای (سوم مهرماه) او را برای تحقیقات فساد از کسب و کار خانوادگی جو بایدن تحت فشار قرار داده است.

افشاگری که گفته می گردد یک افسر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) است با تنظیم شکوائیه ای علیه ترامپ او را به سوءاستفاده از قدرت، استفاده از امکانات دولت برای پیشبرد اهداف شخصی و دعوت از یک کشور خارجی جهت دخالت در مسائل داخلی آمریکا متهم نموده است.

در این شکوائیه از اخراج خانم یانوویچ به عنوان یک حادثه از سلسله حوادثی یاد شده که جهت را برای سوءاستفاده ترامپ از قدرت هموار نموده است.

ترامپ به جنجال های برپاشده بر سر این تماس تلفنی واکنش متفاوتی نسبت به سایر جنجال ها نشان نداده. او تماس تلفنی با همتای اوکراینی خود را بی نقص و اتهامات مطرح شده علیه خودش را ساختگی و توطئه دموکرات ها توصیف نموده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 388

به "سفیر سابق آمریکا در اوکراین: به دلیل فشارهای ترامپ برکنار شدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر سابق آمریکا در اوکراین: به دلیل فشارهای ترامپ برکنار شدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید