اخبار سیاسی

راه چاره وزارت راه و شهرسازی برای کنترل قیمت مسکن چیست؟

معاون وزیر راه و شهرسازی درخصوص راه حل این وزارتخانه برای کنترل قیمت مسکن گفت: اگر مالیات بر املاک خالی به سرعت اجرایی گردد، با انبوهی از عرضه روبرو خواهیم شد و این افزایش عرضه در بازار موثر خواهد بود.

13 تیر 1399

عراق اعلام آماده باش کامل و عملیات قریب الوقوع را صادر کرد

ایسنا نوشت: مقامات عراقی در بغداد از آمادگی برای اجرای عملیات نظامی گسترده جهت هدف قرار دادن مقرهای گروهک های تروریستی داعش خبر دادند.

11 تیر 1399

خبرنگاران کرونا، دنیا را با بحران اخلال روبرو نموده است

تهران-خبرنگاران- عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی گفت: به نوعی می توانیم بحران کرونا را بحران اخلال نام گذاری کنیم؛ زیرا تمام ابعاد زندگی مردم جهان اعم از اقتصاد، سلامت، سیاست، سلامتی و....را دچار اختلال نموده است.

9 تیر 1399

خبرنگاران طرح آماری هزینه درآمد خانوارهای شهری و روستایی چهارمحال و بختیاری اجرا می گردد

شهرکرد- خبرنگاران- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: طرح آماری هزینه - درآمد خانوارهای شهری و روستایی این استان در ماه جاری به صورت تلفنی اجرایی خواهد شد.

8 تیر 1399

چین: آمریکا از انرژی هسته ای به عنوان ابزار ژئوپلتیکی استفاده می نماید

وزارت خارجه چین از راهبرد جدید آمریکا در زمینه انرژی هسته ای انتقاد و بیان کرد که واشنگتن از انرژی هسته ای به عنوان ابزار ژئوپلتیکی استفاده می نماید.

2 تیر 1399

جنجال نسخه بهت آور ترامپ، تراژدی انباشته شدن اجساد در اکوادور

برای چندمین روزهای متوالی کشورهای آمریکا، روسیه، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه و انگیس بیشترین شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا را به خود اختصاص دادند.

31 خرداد 1399

برگزاری نشست وزرای خارجه فرایند آستانه به صورت تله کنفرانس

وزیر خارجه ترکیه از برگزاری نشست وزرای خارجه ایران، ترکیه و روسیه در چارچوب فرایند آستانه به صورت کنفرانس تلفنی اطلاع داد.

29 خرداد 1399

پیشرفت واژگون ترامپ ، بحران کرونا رهبران دنیا را محبوب تر کرد

شیوع ویروس کرونا و شیوه برخورد رهبران جهان با آن باعث شد این گروه بین شهروندان خود محبوب تر از گذشته شوند؛ هر چند رئیس جمهوری آمریکا و رهبران دو کشور دیگر بخشی از وجهه خود را از دست دادند.

25 خرداد 1399

تجربه مقابله با تهدیدات بیولوژیکی را داریم

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: الحمدلله امروز از تجارب خوبی در حوزه رزم و هم مقابله با تهدیدات بیولوژیکی و ویروس کرونا برخوردار است.

22 خرداد 1399

دولت با مستاجران مغازه ها کنار بیاید

نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در هیئت اتاق اصناف ایران با بیان اینکه 35 درصد مغازه های کل کشور اجاره ای هستند، پیشنهاد کرد که برای پرداخت اجاره پاساژها و مغازه هایی که جزو اموال دستگاه های دولتی است، با مغازه داران تعامل شود و وام هایی با بهره تک...

20 خرداد 1399

فعالیت 400شرکت فناور در زمینه فراوری محصولات مقابله با کرونا

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در نشست مجازی وزیر علوم، با روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشور با موضوع بحث و آنالیز دستاوردهای پارک ها در مبارزه با بیماری کویید 19، با اشاره به چابکی شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری کشور گفت: پارک ها و مراکز...

17 خرداد 1399

کسب وکار اینترنتی و موانع آن در استان سمنان، فرصت سازی از کرونا

خبرنگاران، گروه استان ها- محمدحسن مقدم نیا: کرونا باعث شد تا بسیاری از مغازه ها و مشاغل سنتی تعطیل شوند و از این منظر ضررهای بسیاری هم به کسبه استان سمنان رسید اما محک خوبی برای صندلی کسب وکارهای اینترنتی و آنالیز بهترین روش درآمدزایی بود.

16 خرداد 1399

فقیران فرانسه قربانیان اصلی کرونا

آمارها نشان می دهد که میزان مرگ و میر و ابتلا به کووید 19 در مناطق فقیرنشین فرانسه بسیار بیشتر از محله ها و مناطق اعیان نشین آن است. ساکنان این مناطق که اغلب مهاجرنشین محسوب می شوند، عمدتا با بیماری های مزمن از جمله قلبی، عروقی و دیابت دست و پنجه نرم می...

14 خرداد 1399

طرح خروج نظامیان آمریکایی از عربستان توسط یک سناتور جمهوریخواه

به گزارش خبرنگاران به نقل از میدل ایست مونیتور، در ادامه تنش های نفتی میان آمریکا و عربستان سعودی، بیل کسیدی سناتور جمهوریخواه ایالت لوئیزیانا، طرح خروج نظامیان آمریکایی از عربستان سعودی را به سنا ارائه کرده است.

12 خرداد 1399

23 هزار میلیارد تومان برای تحقق اهداف جهش فراوری

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد 23 هزار میلیارد تومان برای تحقق اهداف جهش فراوری در نظر گرفته شده است.

10 خرداد 1399

کوشش ازبکستان برای همکاری در فرایند صلح افغانستان

وزیر خارجه ازبکستان که پیش از این پیشنهاد میزبانی مذاکرات طالبان و طرف های افغان را داده بود، بار دیگر از آمادگی کشورش برای هرگونه همکاری در فرایند صلح افغانستان اطلاع داد.

9 خرداد 1399

سالانه 600 هزار واحد مسکونی کمبود داریم، پیشرفت 35 درصدی طرح اقدام ملی مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه 900 تا 950 هزار مسکن احتیاج سالانه کشور است گفت: سالانه 600 هزار مسکن کمبود داریم.

9 خرداد 1399

شروع ساخت 14500 مسکن برای معلمان ، سهم 8000 واحدی شهر های جدید در مرحله اول

عملیات اجرایی ساخت 14500 مسکن برای فرهنگیان در سراسر کشور شروع شد. در این مرحله سهم شهر های جدید 6 استان 8181 واحد است.

8 خرداد 1399

افزایش خشونت خانگی در دوران قرنطینه

قرنطینه خانگی برای مقابله با کرونا در دنیا اگر چه امری لازم، اما تبعاتی از جمله افزایش خشونت های خانگی و خشونت علیه زنان را به همراه داشته بطوری که دبیرکل سازمان ملل نسبت به افزایش این گونه تبعات هشدار داده است.

7 خرداد 1399

کهگیلویه و بویراحمد دارای کمترین خوشه بیماری کرونا در کشور

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: خوشبختانه استان کهگیلویه و بویراحمد کمترین خوشه بیماری کرونا را در کشور دارد.

31 اردیبهشت 1399
تعداد: (197)