اخبار سیاسی

تصاویری دیدنی از ایران قدیم در نمایشگاه عکس های سوروگین مسکو

خبرنگاران : نمایشگاه مجازی از عکس های آنتوان سوروگین (1830-1933م)با عنوان تصاویری از ایران با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، انتشارات زمان و خانه موزه سولژنیتسین روسیه در مسکو از روز چهارشنبه...

27 خرداد 1400

برنامه ریزی برای نصب 2 هزار دوربین ثبت تخلف در جاده ها

رئیس سازمان راهداری با تاکید بر این که ارتقای ایمنی جاده ها دغدغه اصلی سازمان است از برنامه ریزی برای نصب 2 هزار دوربین ثبت تخلفات در جاده های کشور اطلاع داد.

19 خرداد 1400

ظریف به قطر و عراق می رود

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر روز یکشنبه محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در راس هیئتی به قطر و عراق خبر داد.

18 خرداد 1400

خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک از روسیه

به گزارش خبرنگاران، کاظم جلالی در پاسخ به سوالی در مورد زمان بندی ارسال 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک V به ایران، گفت: تحویل واکسن ها از خرداد ماه امسال شروع خواهد شد و بر اساس برنامه زمان بندی مورد توافق طرفین، تا خاتمه پاییز تمامی 60 میلیون دوز واکسن به...

8 خرداد 1400

رزمایش دریایی چین در دریای چین جنوبی، هشدار کیسنجر درباره خطر جنگ آمریکا با چین

خبرگزاری خبرنگاران- ارتش آزادی بخش خلق چین (PLA) روز یکشنبه اعلام نمود که ناوگروه هواپیمابر شاندونگ چین به تازگی در دریای چین جنوبی یک رزمایش نظامی انجام داده است.

5 خرداد 1400

احتمال رشد مالی دو رقمی در صورت برداشتن تحریم ها

شریف نظام مافی در خصوص امکان لغو تحریم ها علیه ایران و تاثیر آن بر اقتصاد کشور گفت: بر اساس اخباری که از وین می رسد، لغو تحریم ها وارد یک مرحله جدی شده است. برداشته شدن در مرحله اول می تواند ارتباطات بانکی ما را تسهیل کند و نهایتا پول های بلوکه شده ایران...

31 اردیبهشت 1400

خبرنگاران مراکز بهداشت لرستان برای مقابله ویروس کرونای هندی آماده باش هستند

خرم آباد - خبرنگاران - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: باتوجه به احتمال شیوع ویروس جهش یافته کرونای هندی مراکز بهداشت در حالت آماده باش کامل هستند.

29 اردیبهشت 1400

واکنش کاخ سفید به زمین خوردن های بایدن روی پله های هواپیما

به دنبال زمین خوردن های مکرر رئیس جمهور آمریکا بر روی پله های هواپیما، کاخ سفید تاکید نمود که حال بایدن خوب است و نیازی به مراقبت پزشکی ندارد.

27 اردیبهشت 1400

دستور جمهوری چک به روسیه برای خارج کردن بخش عمده کارمندان سفارتش

روسیه اتهام های جمهوری چک را رد نموده و به همین دلیل روز یکشنبه 29 فروردین دستور به اخراج 20 تن از کارمندان جمهوری چک در اقدامی تلافی جویانه داد.

26 اردیبهشت 1400

تعداد مجوزهای شروع فعالیت صنعتی حدود 50 درصد کاهش می یابد

تهران (پانا) - مدیر کل دفتر امور مالی و سیاست های تجاری وزارت صمت با تاکید بر لزوم تسهیل و تسریع فرآیند صدور مجوزها، کاهش تعداد مجوزها از 80 مورد به 45 مجوز را یکی گام های موثر در این راستا دانست.

25 اردیبهشت 1400

افتتاح مدرن ترین تصفیه خانه آب در شهرستان سامان چهار محال و بختیاری

مدرن ترین تصفیه خانه شهرستان سامان با اعتباری بالغ بر 510 میلیارد ریال و زمینی به مساحت 23560 متر مربع برای جمعیت طرح 30 هزار نفری ساخته و امروز مورد بهره برداری نهاده شد

22 اردیبهشت 1400

انتقاد از رویکرد برجامی دولت در عرصه فضای مجازی

رسول جلیلی در مصاحبه با خبرنگاران، در ارزیابی خود از عملکرد دولت و وزارت ارتباطات در حوزه فضای مجازی گفت: از نظر بنده به عنوان یک کارشناس آگاه در 3 منظر مرتبط با فضای مجازی شامل منظر دانشگاهی، منظر سیاستگذاری و نیز منظر حرفه ای و صنعتی، وضع دولت دوازدهم...

19 اردیبهشت 1400

سفیر تهران در پکن: غربی ها روابط استراتژیک چین با ایران را تهدیدی برای منافع خود می دانند

محمد کشاورز زاده در مصاحبه با یک روزنامه چینی، در اشاره به تبلیغات منفی غربی ها علیه سند برنامه همکاری جامع تهران و پکن، گفت آن ها روابط استراتژیک چین با کشوری مستقل مثل ایران را تهدیدی علیه خود می دانند.

16 اردیبهشت 1400

افزایش دسترسی راحت مبتلایان کرونا به داروهای فاویپیراویر و رمدسیویر

تهران (پانا) - وزیر بهداشت در نامه هایی جداگانه خطاب به رئیس سازمان غذا و دارو و مدیران عامل سازمان های بیمه سلامت و تامین اجتماعی با اشاره بر ضرورت افزایش دسترسی راحت تر مبتلایان به کرونا به داروهای فاویپیراویر و رمدیسیور، گفت پوشش بیمه ای این داروها...

12 اردیبهشت 1400

ورود به ایران از 13 کشور ممنوع است

وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به انجام سفرهای حمل و نقل عمومی برون شهری با کنترل های بهداشتی، از کاهش 50 درصدی جابه جایی مسافر بین شهری نسبت به شرایط عادی انجام سفرها در سال 98 با با ناوگان حمل و نقل عمومی اطلاع داد.

11 اردیبهشت 1400

تاکید اتحادیه اروپا بر حمایت از فرایند سیاسی تونس

رئیس شورای اتحادیه اروپا بر حمایت این اتحادیه از فرایند دموکراتیک در تونس تاکید نمود.

6 اردیبهشت 1400

دعوت الجزایر برای مذاکرات مستقیم میان جبهه پولیساریو و مراکش

وزیر خارجه الجزایر خواهان مذاکرات مستقیم و جدی میان جبهه پولیساریو و مراکش به منظور حل و فصل نزاعی شد که پیرامون صحرا از دهه ها قبل ادامه یافته است.

6 اردیبهشت 1400

(تصاویر) بازدید جان کری از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان

جان کری نماینده ویژه آمریکا در امور آب و هوا از نیروگاه خورشیدی ابوظبی در امارات متحده عربی که گفته می شود بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان است، بازدید کرد.

2 اردیبهشت 1400

پاسخ توییتری ظریف به مقامات غربی: جای مجرم و قربانی عوض شده است! خبرنگاران

وزیر امور خارجه در توییتر نوشت: تحریف های بسیاری در خصوص آنچه برای احیای برجام باید انجام گردد، اجرا شده و کوشش شده جای قربانی و مجرم عوض گردد.

30 فروردین 1400

جزئیات افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان و دریافتی بالای 10 میلیون

خبرنگاران - افزایش 25 درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان در شرایطی در مجلس مصوب شد که دریافتی های بالای 10 میلیون تومان مشمول این 25 درصد نشده و فقط به میزان ثابت دو میلیون و 500 هزار تومان افزایش حقوق دارند.

28 فروردین 1400
تعداد: (359)