فعالیت سامانه بارشی در اغلب نواحی کشور طی امروز

به گزارش اخبار ورزشی، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی امروز آدینه (پانزدهم اسفندماه) در بیشتر نواحی کشور به جز بخش هایی از جنوب و جنوب شرق، سامانه بارشی فعالیت خواهد داشت، گفت: از اواخر وقت فردا، شنبه (شانزدهم اسفندماه) سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد و طی روز یکشنبه برای اغلب نقاط کشور، جوی پایدار انتظار می رود.

فعالیت سامانه بارشی در اغلب نواحی کشور طی امروز

به گزارش خبرنگاران، صادق ضیاییان در مصاحبه با ایسنا، اظهار کرد: امروز آدینه (پانزدهم اسفندماه) در بیشتر نواحی کشور به جز بخش هایی از جنوب و جنوب شرق، سامانه بارشی فعالیت خواهد داشت. از بعدازظهر امروز به تدریج از شدت بارش در نیمه غربی کشور کاسته شده و گستره فعالیت این سامانه تا بعدازظهر شنبه در نواحی از سواحل شرقی دریای خزر، دامنه های شرقی البرز و بخش هایی از شرق و شمال شرق کشور خواهد بود.

وی اضافه کرد: از اواخر وقت فردا، شنبه (شانزدهم اسفند) سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد و طی روز یکشنبه برای اغلب نقاط کشور، جوی پایدار انتظار می رود. بعدازظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه در سواحل دریای خزر و بخش هایی از شمال غرب کشور و سه شنبه در نواحی از شمال شرق کشور، افزایش ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود. شایان ذکر است در این پنج روز بارش در نواحی سردسیر و کوهستانی به شکل برف و در نواحی جنوبی کشور به صورت رگبار و رعدوبرق خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز، آدینه برای بخش هایی از شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز و شنبه در نواحی از شمال شرق و شرق کشور کاهش دمای چهار تا شش درجه پیش بینی می گردد گفت: همچنین طی روز شنبه با جنوبی شدن جریانات برای سواحل دریای خزر و استان اردبیل افزایش دمای هشت تا 12 درجه پیش بینی می گردد و از یکشنبه تا اواسط هفته دمای هوا برای این مناطق فرایند کاهشی (شش تا هشت درجه) خواهد داشت.

ضیاییان ادامه داد: بعدازظهر آدینه و طی روز شنبه در نیمه شرقی و نواحی جنوبی کشور و همچنین در استان های مرکزی، البرز، تهران، اصفهان و سمنان وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک انتظار می رود.

وی با بیان اینکه روز آدینه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود گفت: طی روزهای شنبه و یکشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان متلاطم و طوفانی پیش بینی می گردد. همچنین دریای خزر آدینه و یکشنبه مواج و متلاطم است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی شرایط جوی پایتخت را هم پیش بینی کرد و گفت: همچنین دمای هوای تهران در کمترین و بیشترین حالت خود بین 9 تا 14 درجه سانتیگراد، در روز شنبه بین 7 تا 16 درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه بین 6 تا 17 درجه سانتیگراد متغیر خواهد بود. برای آسمان تهران امروز هوایی ابری در برخی ساعات بارش باران و گاهی وزش باد شدید و احتمال رعد وبرق، فردا کمی ابری در برخی ساعات وزش باد و در روز یکشنبه نیز قسمتی ابری تا اواسط روز افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1441

به "فعالیت سامانه بارشی در اغلب نواحی کشور طی امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت سامانه بارشی در اغلب نواحی کشور طی امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید