همدستی نژادپرستی و ارواح خبیث در فیلم (Master)

به گزارش اخبار ورزشی، فیلم Master اولین اثر بلند ماریاما دیالو است؛ نمونه ای دقیق و درخشان از ژانر وحشت که در عین حال انتقادی تند و تیز از نژادپرستی و تسلط سفیدپوست های ثروتمند در جامعۀ آمریکاست. این فیلم قدم زدن اهریمن خبیث نژادپرستی در راهرو های مقدس دانشگاه را به تصویر کشیده است.

همدستی نژادپرستی و ارواح خبیث در فیلم (Master)

به گزارش خبرنگاران؛ ماجرای فیلم در یک دانشگاه خیالی در نیوانگلند اتفاق می افتد؛ جایی که تصاویر روسای قبلی دانشگاه که همگی سفیدپوست بوده اند، روی دیوارهایش نقش بسته است. اما شخصیت های اصلی فیلم سه زن سیاهپوست هستند که جهت موفقیتشان در این محیط تسخیر شده اصلا هموار نیست.

یکی از این سه شخصیت دانشجوی تازه واردی به نام جزمین (با بازی زوئی رنی) است که تنها دانشجوی سیاهپوست دانشگاه هم هست. این خودش کافیست برای اینکه انواع آزار های کوچک و بزرگ اطراف او را پر نموده باشند. اما مسائل او فقط از این جنس نیستند. جزمین در یکی از مهمانی های دانشجویی می شنود که ساختمان این دانشگاه در جایی ساخته شده که در قرن هفدهم محل سوزاندن جادوگران بوده و روح یکی از این جادوگران همواره در این محل حاضر است تا انتقامش را از دانشجویان تازه واردی بگیرد که از شانس بدشان مجبور می شوند در اتاق 302 اقامت نمایند؛ همان اتاقی که حالا محل اقامت جزمین است.

شخصیت دوم جیل (رگینا هال) است که به عنوان اولین رئیس آفریقایی-آمریکایی دانشگاه منصوب شده است. جیل موانع نژادپرستانۀ زیادی بر سر راهش داشته و هنوز هم باید برای از میان برداشتن این موانع کوشش کند. شخصیت سوم هم استادی سیاهپوست به نام لیو بکمن (امبر گری) است. او به دلیلی نامعلوم همواره به کوشش ها و تحقیقات جزمین نمرۀ پایینی می دهد و رابطۀ او با جیل هم به خاطر فضایی که همکاران سفیدپوست ایجاد می نمایند رابطه ای پرتنش است.

اما در دل این شرایط آزاردهنده، حضور شبح جادوگر را هم داریم که به اندازۀ نژادپرستی واقعی و ترسناک است. این دو عنصر آزاردهنده و ترسناک به شکلی فوق العاده در فیلم با هم ترکیب شده اند. در واقع می توانیم این شبح را مثل نمادی از گذشتۀ تاریک دانشگاه بینیم که سایه اش همچنان حضوری تاثیرگذار دارد.

(Master) اولین فیلمی نیست که از ژانر وحشت برای پرداختن به مسئلۀ نژادپرستی استفاده می نماید، اما توانایی دیالو در تلفیق این دو مسئله، به علاوۀ بازی های قوی و باورپذیر بازیگران، این فیلم را به اثری تازه و پرکشش تبدیل نموده است.

  • کارگردان: ماریاما دیالو (Mariama Diallo)
  • بازیگران: رگینا هال (Regina Hall)، زوئی رنی (Zoe Renee)، امبر گری (Amber Gray)
  • امتیاز: 5.6/10
منبع: فرارو
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1964

به "همدستی نژادپرستی و ارواح خبیث در فیلم (Master)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همدستی نژادپرستی و ارواح خبیث در فیلم (Master)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید