کاهش فروش تابستانه سینما در آمریکا ، شیر شاه هم معجزه نکرد

به گزارش اخبار ورزشی، فروش تابستانی سینماهای آمریکا با وجود نمایش فیلم پرفروشی چون شیر شاه با کاهشی 2 درصدی روبه رو شد.

کاهش فروش تابستانه سینما در آمریکا ، شیر شاه هم معجزه نکرد

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، حتی با وجود اکران شمار زیادی از فیلم های پرفروش میلیاردی، باکس آفیس تابستانی سینماهای آمریکا نتوانست رکورد پرفروش ترین تابستان را ثبت کند و کاهشی 2 درصدی نسبت به سال پیش ثبت شد.

چهار ماه از ماه می تا آگوست که به عنوان فصل تابستانی سینمای آمریکا شناخته می گردد، با فروش 4.32 میلیارد دلاری در باجه، با کاهشی 2 درصدی نسبت به فروش 4.41 میلیارد دلاری سال پیش روبرو شد.

البته بدترین فروش تابستانی مربوط به سال 2017 با فروش 3.38 میلیارد دلاری بود که پایین ترین رقم در 10 سال اخیر را به خود اختصاص داد.

در هر حال فروش تابستانی سال جاری به معنای آن است که باید فیلم های پرفروش پاییزی و زمستانی وجود داشته باشد تا موجب ثبت یک سال کاهشی دیگر نگردد.

در این میان دیزنی بزرگ ترین برنده تابستانی بود و با داشتن 3 فیلم پرفروش بزرگ شامل شیر شاه، علاء الدین و داستان اسباب بازی 4 که هر یک بیش از یک میلیارد دلار در بازار جهانی فروختند، پیشتاز فروش شد. شیر شاه پرفروش ترین فیلم تابستانی بود و در بازار داخلی آمریکا با فروش 523.5 میلیون دلار تا به امروز، این صندلی را حفظ نموده است.

با این حال بزرگ ترین استودیوی هالیوود هم از ضرر بی نصیب نماند و پس از ادغام دیزنی با فاکس فیلم های چون ققنوس تاریکی یا هنر رانندگی در باران از مصداق های ضرر کامل بودند.

سونی نیز به لطف فیلم هایی چون روزی روزگاری در هالیوود و اسپایدرمن: دور از خانه توانست تابستان پرباری داشته باشد. این استودیو پس از دیزنی صندلی دوم را در میان پیروز ترین ها به خود اختصاص داد و این موقعیت را برای اولین بار پس از سال 2010 کسب کرد. این استودیو با فروش 700 میلیون دلاری در باکس آفیس داخلی آمریکا، بیشترین فروش را پس از سال 2006 کسب نموده است. اسپایدر من: دور از خانه تا انتها روز کارگر فروشش در آمریکا را به 386 میلیون دلار رساند.

در عین حال شماری از دنباله ها هم از عوامل پایین آمدن فروش تابستانی هستند. هر چند فیلمی چون جان ویک 3 محصول لاینزگیت بالاترین فروش را در میان دنباله ها داشت و فرشته سقوط نموده در همین مدت کوتاه از اکرانش صندلی خوبی دارد، اما گودزیلا، مردان سیاهپوش و زندگی پنهان حیوانات خانگی پیروز ظاهر نشدند و از فیلم های اصلی خود فاصله زیادی داشتند.

البته تابستان پیش بلاک باسترهایی چون شگفت انگیزان 2 دیزنی، دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی یونیورسال و مأموریت غیرممکن: فال آوت پارامونت نقش مهمی در افزایش فروش در باکس آفیس داشتند. در هر حال هنوز بالاترین فروش مربوط به سال 2013 است که آمار فروش برای همین 4 ماه به 4.75 میلیارد دلار رسیده بود.

استودیوها هنوز امیدوارند اکران فیلم هایی چون جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر، ادامه جومانجی، ادامه آن: فصل دو و یخ زده 2 بتوانند تا انتها سال، فروشی متفاوت را رقم بزنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 226

به "کاهش فروش تابستانه سینما در آمریکا ، شیر شاه هم معجزه نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش فروش تابستانه سینما در آمریکا ، شیر شاه هم معجزه نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید