21 پروژه از پروژه های کلیدی لرستان تکمیل و تحویل داده شده است

به گزارش اخبار ورزشی، خبرنگاران/لرستان استاندار لرستان گفت: تا به امروز 21 پروژه از پروژه های کلیدی استان تکمیل و تحویل مردم داده شده است.

21 پروژه از پروژه های کلیدی لرستان تکمیل و تحویل داده شده است

دکتر سید موسی خادمی در گفت وگو با خبرنگاران در مورد اینکه سرنوشت پروژه های کلیدی استان به کجا رسید؟ اظهار کرد: در ابتدای مسئولیتم در استان دو کار انجام دادیم یکی طراحی شاخص های چهارساله برای همه دستگاه های اجرایی استان و دیگری تعیین یک سری پروژه ها تحت عنوان پروژه های کلیدی که شامل 122 مورد بودند.

وی افزود: بسیاری از این پروژه ها ایستگاه های پمپاژ که مربوط به جهاد کشاورزی و حوزه آب استان بودند و از دهه 80 بلاتکلیف بودند که توانستیم آن ها را به اتمام رسانده و در مرحله و یا آستانه افتتاح برای اردیبهشت 98 بودند که متأسفانه سیل مخرب تمامی ایستگاه های پمپاژ را از بین برد.

استاندار لرستان ادامه داد: از مجموع 122 پروژه کلیدی استان در ابتدا نه پروژه مثل پتروشیمی کوهدشت و فولاد رومشکان که قابلیت اجرا و سرمایه گذار نداشتند حذف کردیم؛ تا به امروز 21 پروژه از پروژه های مذکور تکمیل و تحویل مردم داده شده؛ 19 پروژه بین 80 تا 99 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که امیدواریم سال جاری به مرحله افتتاح برسند.

خادمی اضافه نمود: 28 پروژه کلیدی بین 50 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و 46 پروژه دیگر کمتر از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

نماینده عالی دولت در لرستان با بیان اینکه یکی از این پروژه ها آزادراه است و تا خاتمه سال جاری به خاتمه می رسد، همچنین پل شهدای دانش آموز بروجرد نیز به اتمام رسیده است بیان نمود: پروژه سیمان سفید، سیمان دورود و آزادسازی قلعه فلک الافلاک جزو پروژه های کلیدی استان هستند.

وی گفت: چهار خطه ها نیز جزو پروژه های کلیدی استان هستند مه بخشی از ازنا-شازند به بهره برداری رسیده است.

خادمی گفت: عمده اعتبارات این پروژه ها به دلیل مشکلاتی که در سطح ملی بود اختصاص نیافت.

وی با تأکید براینکه پیگیر این پروژه ها هستیم تا به نتیجه برسند، بیان کرد: تعدادی از آن ها پیشرفت فیزیکی خوبی دارند و تعدادی دیگر یا در این دولت و یا در دولت بعدی به نتیجه خواهند رسید.

باید از بازیافت زباله مواد اولیه فراوری و اشتغال ایجاد گردد

استاندار لرستان در ادامه به شرایط پسماند در استان اشاره نمود و گفت: جمع آوری زباله ها کم وبیش توسط شهرداری در شهرها و دهیاری در روستاها انجام می گردد.

وی با بیان اینکه باید از بازیافت زباله مواد اولیه فراوری و اشتغال ایجاد گردد، اضافه نمود: برای دفن زباله در بیشتر شهرهای استانی نقاطی تعیین تعیین و این امر انجام می گردد و تنها در شهرستان سلسله و دلفان برای دفن زباله اختلافاتی وجود دارد که باید رفع گردد.

استاندار لرستان بیان کرد: باید به سمتی برویم که از زباله به عنوان منابع فراوری انرژی استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: دنبال این هستیم که پسماندها صنعتی و کارخانجات پسماندهای صنعتی را راه اندازی کنیم و دولت استان ها را موظف نموده که این کار را انجام دهند اما در این راستا با بحث های فرهنگی روبرو هستیم و مردم برای راه اندازی کارخانه پسماند در محلشان مقاومت می نمایند و حتی بعضی از افراد مردم را تحریک می نمایند درحالی که احداث کارخانه پسماند متناسب با مسائل زیست محیطی و کار موافق با محیط زیست انجام می گردد.

نماینده عالی دولت در لرستان توضیح داد: این زباله ها را چه رها و چه دفن کنیم آثار بعدی محیط زیستی آن ها منفی خواهد بود.

خادمی گفت: با احداث کارخانه صنعتی پسماند نه تنها مواد اولیه انرژی فراوری می گردد بلکه این موضوع به نفع محیط زیست و محیط پیرامون خواهد بود و انتظار می رود رسانه ها یاری نمایند به انجام این کار و سمن ها نیز مخالفتی در این راستا نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1302

به "21 پروژه از پروژه های کلیدی لرستان تکمیل و تحویل داده شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "21 پروژه از پروژه های کلیدی لرستان تکمیل و تحویل داده شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید