اردوغان: آمریکا باید از حوادث اتفاق افتاده در دوران انتخاباتش احساس شرم کند

به گزارش اخبار ورزشی، رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه آمریکا و اتحادیه می گویند که حوادث دانشگاه بوغاز ایچی استانبول را محکوم می نمایند، گفت: من به آمریکا می گویم، آیا از حوادثی که قبل از انتخابات در کشورتان رخ داد به نام دموکراسی احساس شرم نمی کنید؟

اردوغان: آمریکا باید از حوادث اتفاق افتاده در دوران انتخاباتش احساس شرم کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه پس از نماز آدینه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون مواضع مقامات غربی در قبال اعتراضات در دانشگاه بوغاز ایچی استانبول، ضمن نشان دادن واکنش به رویکرد آمریکا و اتحادیه اروپا گفت: ما هرگز به کسی اجازه دخالت در کشور و بهترین دانشگاه مان را نخواهیم داد. آمریکا و اتحادیه می گویند که حوادث دانشگاه بوغاز ایچی را محکوم می نمایند. من به آمریکا می گویم، آیا از حوادثی که قبل از انتخابات در کشورتان رخ داد به نام دموکراسی احساس شرم نمی کنید؟ در جریان این حوادث دیدیم که هر کسی چگونه دیگری را تهدید می کرد. در نژاد پرستی به اوج رسیدید. شهروندان سیاهپوست تان را پلیس ها چگونه روی زمین خوابانده و به قتل رساندند؟ اینها را چگونه می خواهید برای دنیا توجیه کنید؟

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی در مورد اظهارات ماکرون رئیس جمهور فرانسه نیز با یادآوری اعتراضات جلیقه زردها در این کشور که هنوز هم در جریان است گفت: انوئل ماکرون نیز از طرف دیگری سخن می گوید. ای ماکرون شما ابتدا مسئله جلیقه زردها را حل کن. در حال حاضر، همه جلیقه زردها و شهروندانت در خیابانها هستند. قادر به حل این مسئله نیستی. در کشور من در حال حاضر مسئله ای مشابه، وجود ندارد. اینها می خواهند آرامش ما را نیز بر هم بزنند.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به دستگیری عثمان کاوالا فعال اجتماعی در این کشور و مواضع دادگاه حقوق بشر نیز گفت: دفتر عثمان کاوالا شعبه ای از بنیاد سوروس در ترکیه بود. اکنون نیز همسر او در ماجرای اعتراضات دانشگاه بوغاز ایچی نقش دارد. نیروهای امنیتی در این خصوص با قاطعیت گام برداشته و اقدامات خود را دنبال می نمایند.

به گزارش خبرنگاران از مدتی پیش با انتصاب رئیس جدید دانشگاه بغاز ایچی استانبول از سوی اردوغان بعضی اعتراضات در این دانشگاه به راه افتاده است. در این اعتراضات شاهد حضور طیفهای مختلف معترضان هستیم که مقامات ترکیه از آنها به عنوان غربگرایانی یاد می نمایند که در پی راه اندازی اعتراضاتی شبیه گزی پارک در سال 2013 هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1349

به "اردوغان: آمریکا باید از حوادث اتفاق افتاده در دوران انتخاباتش احساس شرم کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: آمریکا باید از حوادث اتفاق افتاده در دوران انتخاباتش احساس شرم کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید