انتقاد از بدسلیقگی در قیمت گذاری بلیت سینما

به گزارش اخبار ورزشی، مدیر پردیس شمیران با انتقاد از بدسلیقگی اجرا شده در فرآیند افزایش قیمت بلیت سینما ها ابراز امیدواری کرد که سینماداران بتوانند با افزایش خدمات، مخاطبان را ترغیب به حضور در سینما ها کنند.

انتقاد از بدسلیقگی در قیمت گذاری بلیت سینما

به گزارش مهر، محسن خباز مدیر پردیس سینمایی شمیران درباره کیفیت استقبال از فیلم های نوروزی در حال اکران در سینما ها گفت: هنوز برای قضاوت زود است چرا که هر چند سازمان سینمایی تاریخ 18 اسفند را به عنوان آغاز اکران نوروزی گفت، اما هنوز فیلم ها آماده نبودند و غیر از موقعیت مهدی، قدغن و گل به خودی باقی فیلم ها از چهارشنبه این هفته یعنی 25 اسفند اکران خود را آغاز کردند.

وی اضافه نمود: در عین حال طبق تجربه سال های قبل، در روز های خاتمهی سال معمولاً مردم درگیر خرید ها و برنامه های خاتمه سال خود هستند و خیلی نمی توان تصویر روشنی از استقبال مردم از فیلم های نوروزی داشت. به گمانم باید کمی صبوری بیشتری داشته باشیم تا مشخص شود از ابتدای فروردین آیا حضور مخاطبان در سالن های سینمایی آهنگ بهتری پیدا خواهد کرد یا خیر؟

این سینمادار درباره تأثیر افزایش 50 درصدی قیمت بلیت بر استقبال مخاطبان هم گفت: در این زمینه به نظرم یک بدسلیقگی رخ داد. در شرایط فعلی می توانستیم قیمت تمام شده 40 هزار تومان را برای هر بلیت در نظر بگیریم. عددی که در حال حاضر مطرح است، شامل 9 درصد مالیات بر ارزش اضافه نموده است که همه آن در حال حاضر به نام سینماداران تمام می شود در حالی که این 9 درصد سهم دولت است. به نظرم در شکل نرخ گذاری برای بلیت سینما ها شاهد بدسلیقگی بودیم.

خباز در ادامه تأکید کرد: هزینه سینماداری در حال حاضر بسیار بالا رفته است. با ابلاغ نو دولت از سال آینده 57 درصد افزایش حقوق پرسنل را داریم و همزمان هزینه تمام شده بخش فنی کار در سینما ها به شدت بالا رفته است. واقعیت این است که باید نگاه دوسویه به این ماجرا داشته باشیم. از یک سو مدیریت سینما باید به فکر سرپا نگه داشتن سینما ها باشد و از سوی دیگر باتوجه به اینکه سینما جزو نیاز های اصلی جامعه مانند غذا و دارو محسوب نمی شود، با افزایش قیمت در اولویت چندم مردم قرار می گیرد و حتماً مقدار اقبال مردم به آن با کاهش روبرو خواهد شد.

وی اضافه نمود: در این شرایط مجموعه سینماداران کشور با تمهیدات و مجموعه خدماتی که برای مخاطبان خود در نظر می گیرند می توانند مردم را به حضور در سالن های سینمایی ترغیب کنند و کف مخاطبان خود را حفظ کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 19 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1910

به "انتقاد از بدسلیقگی در قیمت گذاری بلیت سینما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد از بدسلیقگی در قیمت گذاری بلیت سینما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید