انصارالله: ائتلاف عربی در حملات هوایی شدیدی 4 استان یمن را هدف قرار داد

به گزارش اخبار ورزشی، رسانه های وابسته به گروه انصارالله یمن اعلام کردند که جنگنده های ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان روز چهارشنبه حملات شدیدی را به مناطق تحت کنترل این گروه در استان های مأرب، صنعاء، البیضاء و صعده انجام دادند.

انصارالله: ائتلاف عربی در حملات هوایی شدیدی 4 استان یمن را هدف قرار داد

شبکه تلویزیونی المسیره وابسته به جنبش مردمی انصارالله یمن اظهار داشت: جنگنده های ائتلاف عربی روز چهارشنبه استان مأرب واقع در شمال شرق یمن را 14 بار هدف قرار دادند که از این تعداد 10 حمله به منطقه صرواح در غرب مأرب و چهار حمله دیگر به مناطق رحبه، جبل مراد، ماهلیه و حریب در جنوب این استان نفت خیز انجام شدند.

همچنین المسیره گزارش داد: ائتلاف عربی بار دیگر استان صنعا و اطراف آن را بمباران کرد، در این حملات مرکز علمی ابو نشطان در منطقه ارحب واقع در شمال این استان سه بار هدف قرار گرفته و دو حمله هوایی نیز به منطقه بیت نعم و شبکه مخابرات ناحیه المحجر واقع در منطقه همدان استان صنعاء انجام شدند.

جنگنده های ائتلاف عربی ساعاتی مدعی اند حملات هوایی به انبار اسلحه در شمال صنعاء انجام دادند و دوباره در دو حمله محله النهضه که این زیرساخت نظامی در آن واقع است را هدف قرار دادند.

ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان نیز مدعی شد که نیروهایش یک هدف هوایی متخاصم را که نیروهای انصارالله در شهر مأرب شلیک کرده بودند، منهدم کردند.

تلویزیون رسمی عربستان با پخش ویدیویی مدعی شد که این ویدیو مربوط به عملیات انهدام یک راکت دشمن از نوع سام6 توسط نیروهای ائتلاف است.

همچنین ائتلاف عربی ضد یمن به همین دلیل بر حمایت خود از عملیات نیروهای دولت مستعفی یمن و قبایل ساکن مأرب تاکید کرد.

دو خبرنگار خبرگزاری رویترز اظهار داشتند که موشک شلیک شده یک پایگاه نظامی واقع در ورودی های مأرب را هدف قرار داده بود و صدای خودروهای آمبولانس که با سرعت به سمت محله حادثه حرکت می کردند، شنیده می شد.

این دو منبع افزودند: در این پایگاه ساختمان وزارت دفاع قرار داشته و خود پایگاه در نزدیکی مناطق مسکونی واقع است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1399

به "انصارالله: ائتلاف عربی در حملات هوایی شدیدی 4 استان یمن را هدف قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: ائتلاف عربی در حملات هوایی شدیدی 4 استان یمن را هدف قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید