تصویر واکنش جالب یک جنین به طعم غذاهایی که مادر می خورد

به گزارش اخبار ورزشی، تصاویر سونوگرافی جنین ها نشان می دهد آنها در رحم مادرشان از بعضی غذاها لذت می برند و بعضی را دوست ندارند! نتایج این مطالعه روند از شیر گرفتن و تغذیه سالم نوزادان را دچار تحول می نماید.

تصویر واکنش جالب یک جنین به طعم غذاهایی که مادر می خورد

به گزارش خبرنگاران، محققان شواهد خوبی مبنی بر اینکه جنین انسان به طعم و بوی خوراکی ها در رحم واکنش نشان می دهد پیدا نموده اند.

بر اساس یک مطالعه تازه که در نشریه معتبر سایکولوجیکال ساینس منتشر شده، فرزند به جهان نیامده (!) شما در دوران رحمی حس بویایی و چشایی دارد و به نظر می رسد که جنین های انسانی می توانند به تفاوت طعم و عطر خوراکی ها واکنش نشان دهند.

  • تصاویری از نوزادان پر مو | اگر این نشانه را دارید فرزندی پرمو به جهان خواهید آورد

در این مطالعه، محققان به 100 زن باردار یک کپسول حاوی تقریباً 400 میلی گرم هویج و یا پودر کلم پیچ دادند و از آنان خواستند تا حدود یک ساعت قبل از سونوگرافی 4 بعدی، هیچ غذا یا نوشیدنی طعم دار دیگری مصرف نکنند.

20 دقیقه پس از اینکه مادران کپسول هویج یا کلم پیچ را خوردند، محققان آزمایشگاه تحقیقات جنین و نوزاد دانشگاه دورهام در بریتانیا کار تصویربرداری را آغاز کردند و در کمال تعجب با واکنش و میمیک هایی تماشای از صورت جنین ها روبرو شدند.

جنین هایی که مادرانشان کپسول هویج خورده بودند، واکنش های خنده بیشتری نشان دادند، در حالی که آنهایی که طعم کلم پیچ را چشیدند، واکنش هایی شبیه به گریه نشان دادند.

بیزا اوستون، محقق ارشد، محقق ارشد در آزمایشگاه تحقیقات جنین و نوزادان در دورهام، گفت: تماشا واکنش نوزادان متولد نشده به طعم کلم پیچ یا هویج در طول اسکن و به اشتراک گذاشتن آن لحظات با والدینشان واقعا شگفت انگیز بود.

واکنش خنده و گریه جنین ها به عطر و طعم خوراکی ها

واکنش های صورت این بچه های بانمک با گروه کنترلی که در معرض هیچ کدام از طعم ها قرار نگرفتند مقایسه شد.

در شرح این واکنش دانشمندان می گویند: می توان فرض کرد که طیفی از محرک های شیمیایی به وسیله رژیم غذایی مادر وارد محیط جنین می گردد. این اتفاق درک ما از رشد گیرنده های چشایی و بویایی و ادراک و حافظه مرتبط را دچار تحول کرد.

بر اساس نتایج این مطالعه، آنچه زنان باردار می خورند ممکن است بر ترجیحات چشایی نوزادان پس از تولد تاثیر بگذارد و به ایجاد عادات غذایی سالم یاری کند. قرار گرفتن مکرر در معرض طعم های مختلف به تغذیه سالم و کم کردن مقاومت در برابر تغییر غذا هنگام از شیر گرفتن، یاری خواهد نمود.

  • نوزادان تازه متولد شده جهان را چه شکلی می بینند؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 مهر 1401 بروزرسانی: 5 مهر 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 2017

به "تصویر واکنش جالب یک جنین به طعم غذاهایی که مادر می خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویر واکنش جالب یک جنین به طعم غذاهایی که مادر می خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید