حراج خطرناک ترین لپ تاپ جهان

به گزارش اخبار ورزشی، لپ تاپی که ویروس های آن خسارتی بیش از 95 میلیارد دلار در جهان به بار آورده، به حراج گذاشته شد.

حراج خطرناک ترین لپ تاپ جهان

ایرنا نوشت: در ابتدای سال میلادی جاری یک موسسه امنیت سایبری موسوم به Deep Instinct یک لپ تاپ قدیمی سامسونگ را که بیش از 10 سال از عمر آن می گذشت در اختیار یک هنرمند آنلاین به نام گو او دونگ قرار داد تا آن را به خطرناک ترین لپ تاپ جهان تبدیل کند.

برای این منظور 6 مورد از خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری جهان روی این لپ تاپ مدل 2008 نصب شدند. هزینه انجام این کار حدود 10 هزار دلار بود که بخش عمده آن صرف نصب دیوار آتش و جدا سازی این لپ تاپ از سایر کامپیوترها و شبکه های کامپیوتری شد تا ویروس های موجود در آن امکان انتشار در شبکه های غیرایمن مانند اینترنت را نداشته باشند.

درون این لپ تاپ ویروس هایی نصب شده اند که روی هم بیش از 95 میلیارد دلار خسارت در جهان به بار آوردند. این ویروس ها عبارتند از:

1- ویروس I Love You که از طریق ایمیل منتشر شده و 15 میلیارد دلار خسارت ایجاد کرد.

2- ویروس MyDoom که توسط هرزنامه نویسان روسی منتشر شد و 38 میلیارد دلار خسارت وارد کرد.

3- ویروس SoBig که در واقع یک کرم و تروجان است که از طریق ایمیل منتشر شد و 37 میلیارد دلار خسارت به همراه داشت.

4- ویروس WannaCry که یک باج افزار بسیار خطرناک است که در مجموع 4 میلیارد و 100 میلیون دلار خسارت در 150 کشور ایجاد کرد.

5- ویروس DarkTequila که عموما کاربران آمریکای لاتین را تحت تاثیر قرار داد و اطلاعات حساب های بانکی آن ها را به سرقت برد. این ویروس میلیون ها دلار خسارت ایجاد کرد.

6- ویروس BlackEnergy که در یک حمله سایبری در سال 2015 میلادی موجب قطع برق در مقیاس وسیع در کشور اوکراین شد.

با توجه به خطراتی که این ویروس ها برای شبکه های کامپیوتری و کاربران دارند، این لپ تاپ خطرناک با شرایط ویژه ای به فروش می رسد. بر اساس اعلامیه فروش این لپ تاپ، استفاده از ویروس های موجود در آن در خاک آمریکا ممنوع است، خریدار از وجود خطرات امنیتی بالقوه این ابزار اطلاع کامل دارد و با ارائه پیشنهاد موافقت می کند که آن را به عنوان یک اثر هنری یا برای مقاصد آموزشی و آکادمیک خریداری می کند و قصد انتشار هیچ یک از ویروس ها را ندارد.

در هنگام ارسال لپ تاپ برای خریدار، تمامی قابلیت های اتصال به اینترنت و پورت های موجود در لپ تاپ به طور موثر مسدود خواهد شد.

به گفته متخصصان با وجود اینکه می توان این لپ تاپ را مجددا برای حمله های سایبری به شبکه ها و انتشار ویرورس ها آماده سازی کرد، شرایط فروش آن با مقررات فعلی کاملا انطباق دارد.

اکنون این لپ تاپ که با عنوان پایداری هرج و مرج برچسب گذاری شده، در یک حراج آنلاین در نیویورک برای فروش تا روز دوشنبه عرضه و صدها پیشنهاد خرید برای آن ارائه شده است و اکنون بالاترین قیمت پیشنهادی برای این لپ تاپ به بیش از 1.1 میلیون دلار رسیده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 121

به "حراج خطرناک ترین لپ تاپ جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حراج خطرناک ترین لپ تاپ جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید