تور فیلیپین ارزان: خریدهای سنگین نظامی فیلیپین از آمریکا برای تقابل با چین

به گزارش اخبار ورزشی، فیلیپین در کوشش برای نوین سازی تجهیزات خود و تقابل با چین، چند فروند بالگرد رزمی و سامانه موشکی ضد کشتی از آمریکا و هند خریداری می نماید.

تور فیلیپین ارزان: خریدهای سنگین نظامی فیلیپین از آمریکا برای تقابل با چین

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین ارزان همراه باشید. و از مانیل شهری زیبا در فیلیپین دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر دفاع فیلیپین روز یکشنبه گفت که برای ارتقای توان نظامی این کشور، 32 فروند بالگرد تازه بلک هاوک ساخت آمریکا را به قیمت بیش از 620 میلیون دلار خریداری خواهد نمود.

به نوشته وبگاه دیفنس بلاگ، مانیل در دهه گذشته در کوشش بوده تجهیزات نظامی خود را که شامل بالگردهای دوران جنگ ویتنام و کشتی های جنگ جهانی دوم مورد استفاده ایالات متحده است، نوین سازی کند.دلفین لورنزانا وزیر دفاع فیلیپین در همین رابطه در فیسبوک اعلام نمود، اولین فروند از 32 فروند بالگرد بلک هاوک ساخت شرکت آمریکایی لاکهید مارتین، سال آینده وارد این کشور خواهد شد.

لورنزانا با بیان استفاده از این بالگردها برای عملیات نظامی و امداد رسانی گفت: فقدان هواپیماهای ترابری و بالگرد در طول همه گیری کرونا و پس از طوفان اودت هرگز به این شدت نبوده است.

دولت فیلیپین سال گذشته سفارش 16 بالگرد بلک هاوک را برای جایگزینی ناوگان هلیکوپترهای بل یو ایچ نیروی هوایی، تکمیل کرد.بسیاری از آن ها به عنوان مازاد از ایالات متحده، متحد نظامی دیرینه فیلیپین، به دست آمده بودند.

فیلیپین علاوه بر شورش های طولانی مدت به وسیله کمونیست ها و افراطگرایان، با تحرکات فزاینده چین در دریای چین جنوبی روبرو است.

دولت فیلیپین چندی قبل، اقدامات سه کشتی گارد ساحلی چین که راستا حرکت به سوی جزیره مرجانی تحت کنترل فیلیپین در دریای جنوبی چین را مسدود کردند، محکوم کرد. تئودورو لوسین وزیر امور خارجه فیلیپین در این باره گفت که حادثه 16 نوامبر در منطقه سد حالی توماس دوم اتفاق افتاده و به کسی آسیب نرسید، اما قایق های فیلیپین که مواد غذایی را برای پرسنل نظامی مستقر در آنجا حمل می کردند، مجبور به توقف ماموریت خود شدند.

لوسین در بیانیه ای ضمن اشاره به اینکه هر کشتی عمومی فیلیپین تحت پوشش پیمان دفاع متقابل فیلیپین و آمریکا قرار گرفته است، گفت: اقدامات گارد ساحلی چین غیرقانونی است.

وی با بیان اینکه خشم، محکومیت و اعتراض فیلیپین نسبت به این حادثه را با شدیدترین عبارات به سفیر چین در مانیل منتقل نموده، هشدار داد: عدم خویشتنداری پکن، روابط ویژه بین دو کشور را تهدید می نماید.

دولت مانیل، منطقه سد ساحلی توماس دوم را که در 195 کیلومتری جنوب غربی منطقه پالاوان فیلیپین قرار گرفته است، در منطقه مالی انحصاری 200 مایلی دریایی خود می داند. این کشور از سال 1999 پس از زمین گیر کردن عمدی یک کشتی نیروی دریایی در صخره، این منطقه را اشغال نموده است.

به نوشته این منبع خبری، لورنزانا بعلاوه روز آدینه اعلام نمود که فیلیپین یک سامانه موشکی ضد کشتی از هند به قیمت 375 میلیون دلار خریداری می نماید که توانایی دفاعی این کشور را افزایش می دهد.

این اتفاق چند هفته پس از آن رخ داد که این کشور دو کشتی جنگی تازه را در قراردادی 556 میلیون دلاری به صنایع سنگین هیوندای کره جنوبی سفارش داد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1822

به "تور فیلیپین ارزان: خریدهای سنگین نظامی فیلیپین از آمریکا برای تقابل با چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فیلیپین ارزان: خریدهای سنگین نظامی فیلیپین از آمریکا برای تقابل با چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید