راه اندازی کانون های خیرین شبه خانواده در 7 استان

به گزارش اخبار ورزشی، مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از راه اندازی کانون های خیرین شبه خانواده در 7 استان در راستای سهولت بخشی به اشتغال، استقلال و توانمندسازی فرزندان اطلاع داد و گفت: امیدواریم تربیت کودک را به وسعت ایران داشته باشیم و این مهم فقط با همکاری و حمایت رسانه ملی، صاحب نظران و کارشناسان حوزه کودک تحقق می یابد.

راه اندازی کانون های خیرین شبه خانواده در 7 استان

به گزارش اخبار ورزشی، سعید بابایی مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در همایش مدیران عامل خانه های بچه ها و نوجوانان و روسای ادارات بهزیستی شهرستان های استان با مهم دانستن صندلی بچه ها، گفت: در رویکرد جدید بهزیستی برای اصلاح و بازنگری دستورالعمل ها و آیین نامه ها از نظرات کارشناسان موسسات خیریه و بهزیستی استان ها برای نگارش و تنظیم دستورالعمل ها استفاده می کنیم.

مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه رشد آمار فرزندان تحت حمایت در سازمان های حمایتی باعث افتخار نیست، اضافه نمود: بهترین وضعیت ممکن اینکه سازمان های حمایتی چون بهزیستی زمینه بازگشت فرزندان خانواده را فراهم نمایند.

وی استفاده از اصطلاح ترخیص را برای فرزندان بی سرپرست و بدون سرپرست موثر بی معنا دانست و گفت: حتی فرزندان درون خانواده بعد از یک سنی ترخیص نمی شوند؛ بنابراین احتیاج داریم به قانون های حمایتی، حضور بیشتر خیرین و قانون هایی در سایر سازمان ها، تا فرزندان نه ترخیص بلکه به استقلال برسند.

بابایی، اشتغال فرزندان را یکی دیگر از برنامه های جدی بهزیستی دانست و گفت: باید برای اشتغال این فرزندان قانون های حمایتی وضع گردد و یا با شناسایی افراد خیر و علاقمند به حمایت از موضوعات اشتغال، خیرین را به این سمت راهنمایی کرد.

مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در تشریخ وظایف خانه رشد، گفت: خانه های رشد به زودی در استان ها با هدف حرفه آموزی فرزندان و شناسایی استعدادها و پرورش خلاقیت آنان راه اندازی می گردد که به زودی در استان تهران خانه رشد افتتاح خواهد شد.

این مقام مسئول تشکیل کانون های خیرین شبه خانواده را یکی دیگر از برنامه های این سازمان ذکر کرد و عنوان داشت: در 7 استان کشور کانون های خیرین راه اندازی شده است که به زودی این کانون در سایر استان ها نیز برای سرعت و سهولت بخشی به اشتغال، استقلال و توانمندسازی فرزندان تشکیل می گردد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، بابایی در انتها با تشریح وظایف دفتر امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در دو بخش شبه خانواده و مهدهای کودک، یادآور شد: در بهزیستی نگاه و رویکرد متوجه خود کودک است فراتر از نگاهی که قبل به مهدهای کودک داشته ایم و با این نگاه امیدواریم تربیت کودک را به وسعت ایران داشته باشیم و این مهم فقط با همکاری و حمایت رسانه ملی، صاحب نظران و کارشناسان حوزه کودک تحقق می یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 275

به "راه اندازی کانون های خیرین شبه خانواده در 7 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی کانون های خیرین شبه خانواده در 7 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید