رشد 9میلیون تومانی قیمت خانه در شمال تهران

به گزارش اخبار ورزشی، در شرایطی که متوسط قیمت مسکن شهر تهران طی یک ماه گذشته 2 میلیون تومان افزایش پیدا نموده، در منطقه یک افزایش 9 میلیون تومانی داشته است.

رشد 9میلیون تومانی قیمت خانه در شمال تهران

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش ایسنا، دیروز گزارش وزارت راه و شهرسازی از رشد حدود 2 میلیون تومانی میانگین قیمت مسکن در شهر تهران حکایت داشت که نشان می داد متوسط قیمت از متری 17 میلیون و شش هزار تومان در اردیبهشت ماه به 19 میلیون و 71 هزار تومان در خرداد ماه رسیده که نسبت به ماه قبل 12.1 درصد و نسبت به خرداد سال قبل 42.1 درصد افزایش یافته است.

رشد 2.5 تا 9 میلیون تومانی قیمت مسکن در شمال پایتخت

امروز جزئیات بیشتری از رشد قیمت در مناطق شمالی تهران منتشر شده که نشان می دهد میانگین قیمت هر متر مسکن در منطقه یک از 33.8 میلیون تومان در اردیبهشت ماه به 42.4 میلیون تومان در خرداد ماه رسیده که 25 درصد افزایش نشان می دهد.

در منطقه 3 نیز که نرخها در اردیبهشت 30.6 میلیون تومان در هر متر مربع بود به 33.9 میلیون تومان افزایش پیدا نموده که رشد 3.3 میلیون تومانی یافته است.

همچنین منطقه 2 که رتبه سوم از نظر قیمت مسکن در شهر تهران را داراست، نرخ ها از 26.4 میلیون تومان به 28.9 میلیون تومان رسیده که افزایش 2.5 میلیون تومانی در هر متر مربع را نشان می دهد.

متوسط قیمت خانه در منطقه 6 نیز به عنوان چهارمین منطقه گران قیمت تهران از 24.4 میلیون تومان در اردیبهشت ماه به 25.8 میلیون تومان در خرداد ماه افزایش پیدا نموده است.

نرخ گذاری دلبخواهی در بازار مسکن

چند روز قبل از انتشار این آمار از رشد بی ضابطه نرخ های پیشنهادی در مناطق شمالی پایتخت و هجوم سرمایه گذاران به این مناطق خبر دادیم که بر اساس آن نرخ پیشنهادی مسکن در منطقه یک به متری 49 میلیون تومان رسیده بود. این نشان می دهد نرخ گذاری در بازار مسکن دلبخواهی شده است. با وجود آنکه خرید و فروشی با قیمت های نجومی انجام نمی گردد اما رشد 9 میلیون تومانی قیمت های قطعی در شمال شهر آن هم فقط در یک ماه تامل برانگیز است. هرچند کارشناسان و مسئولان، علت اصلی رشد قیمت مسکن را تاثیرپذیری از نرخ تورم بازارهای موازی می دانند.

این جهش قیمتی در حالی رخ داده که بیشترین تعداد واحدهای خالی از سکنه در مناطق شمالی تهران رصد می گردد. مطابق آمار سال 1395 در تهران 490 هزار واحد مسکونی خالی وجود دارد. طرح اخذ مالیات از خانه های خالی انتها پس از سالها کش و قوس قرار است از تابستان سال جاری اجرایی گردد و بر اساس گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، مالکان خانه های خالی در تابستان جاری باید منتظر برگه های مالیاتی باشند.

طبق برنامه قرار است از سال 1395 که قانون اخذ مالیات از واحدهای خالی به تصویب رسیده، مالیات اجاره این واحدها محاسبه گردد. بر این اساس خانه ها از سال اولی که خالی بوده اند معاف از مالیات هستند، سال دوم باید 50 درصد ارزش اجاره را به عنوان مالیات بپردازند، سال سوم معادل ارزش اجاره و به ترتیب در سالهای بعد این ضرایب افزایش می یابد.

جنب و جوش صاحبخانه ها برای فرار از مالیات

از طرف دیگر ظاهراً صاحبان خانه های لوکس شمال شهر به جنب و جوش افتاده اند تا به نوعی از مالیات خانه های خالی فرار نمایند و بنابر بعضی ادعاها، قراردادهای صوری در این زمینه منعقد می گردد. هرچند نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی گفته اند که تمام تمهیدات برای بستن منفذهای مالیات واحدهای خالی از سکنه را می بندند.

پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در این زمینه به ایسنا گفته که از تقاطع اطلاعاتی برای دریافت مالیات از مالکان خانه های خالی استفاده می گردد و تنها به یک روش بسنده نخواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 928

به "رشد 9میلیون تومانی قیمت خانه در شمال تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 9میلیون تومانی قیمت خانه در شمال تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید