سریال قورباغه هم توقیف شده است؟!

به گزارش اخبار ورزشی، من و تهیه کننده بسیار زیاد حسن نیت خود را اثبات کردیم و با شورای پروانه نمایش کمال همکاری را داشتیم. فقط و فقط به دلیل اینکه زحمت چندساله این تیم دیده گردد و مردم بتوانند این سریال را ببینند.

سریال قورباغه هم توقیف شده است؟!

جهت دریافت خدمات طراحی و ساخت ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

پولاد امین| حاشیه ها و جنجال های سریال پرماجرای قورباغه ادامه دارد. سریالی که تا به امروز چندبار تاریخ انتشارش به تعویق افتاده- که آخرینش همین دو روز پیش بود که کارگردانش هومن سیدی با انتشار بیانیه ای تهاجمی اظهار داشت که ظاهرا سریالش توقیف شده و برخلاف وعده های سابق مبنی بر آغاز توزیع عمومی این سریال از روز بیست وچهارم آذرماه، قورباغه در این تاریخ نیز منتشر نخواهد شد و این اتفاق ممکن است به دی ماه، بهمن ماه و شاید هم اسفندماه موکول گردد.

بیانیه ای که با عکس العمل وزارت ارشاد روبرو شد که در فضای مجازی اظهار داشت که قورباغه در همان موعد مقرر یعنی در روز بیست و چهارم آذرماه منتشر خواهد شد.

درباره قورباغه

هومن سیدی که در عرصه کارگردانی اعتباری ورای جایگاه بازیگری اش دارد، یک سال ونیم درگیر ساخت سریال قورباغه بوده است. نخستین سریال کارنامه اش، با بازی نوید محمدزاده، صابر ابر، فرشته حسینى، سحر دولتشاهی، آناهیتا افشار، مهران غفوریان و خود هومن سیدی که براساس تیزر های منتشرشده روایتی پرتحرک و پرهیجان از درامی اجتماعی است.

داستان قورباغه را روابط عمومی سریال چنین خلاصه نموده: من همواره یه جایگاه واسم کم بوده، کتم واسم تنگ بوده، کفشام برام کوچیک بوده، ساعتم خواب می مونده و من ازش جلوتر حرکت می کردم، جهان برای من جای کوچیکیه، احساس می کنم همه جا بستس و نمی تونم نفس بکشم، انگار همه این لحظه ها رو قبلا دیدم، درختا، صدای آبشار، قورباغه ها، اونا رو زمانی می بینم که درحال مُردنم.

نوید محمدزاده، صابر ابر، فرشته حسینی، سحر دولتشاهی، مهران غفوریان، آناهیتا افشار و خود هومن سیدی در این سریال بازی نموده اند.

بدقولی تکراری

داستان اعلام تاریخ انتشار و سپس تعویق آن تاریخ، تا به امروز چندبار تکرار شده است. در واقع زیاد دور نشده ایم از آن روزی که نوشتیم: قورباغه از همان ابتدا پرحاشیه بوده است؛ چه آن موقع که اعلام شد قرار است سریالی نجومی باشد، چه هنگامی که سرمایه گذاری علی اسدزاده آن را به ماجرا های دادگاه محمد امامی پیوند داد و چه حالا که از انتها فیلمبرداری و مراحل فنی اش چندماهی گذشته و به نظر می رسد زمان نمایش آن نزدیک شده و همین هم موجب پرحاشیه ترشدنش شده است.

حالا یک ماه بعد از آن هشدار رسانه ای، یک بار دیگر شاهد حواشی این سریال هستیم- آن هم حاشیه هایی که بر سر تاریخ انتشار آن اتفاق افتاده اند و به بیانیه تند و تیز و پربازتاب هومن سیدی ختم شده اند!

یادآوری یک جنجال

دور جدید حواشی قورباغه حدود یک ماه پیش، از زمانی آغاز شد که روزنامه ای اختلافات مالکیتی بین تهیه کننده و سرمایه گذاران را عامل تأخیر های مکرر در زمان پخش این مجموعه مطرح کرد. در آن گزارش اختلاف علی اسدزاده با نماوا بر سر درصد مالکیت سریال دلیل اصلی این تأخیر ها عنوان شده بود.

در پاسخ به این ادعا، روابط عمومی سریال قورباغه واکنشی تند نشان داد و در ادامه هم انگشت اتهام را به سمت فیلیمو، یکی دیگر از پلتفرم های مهم وی اودی کشور که سریال به ایشان فروخته نشده است گرفت که متأسفانه با هدف تخریب در آستانه پخش سریال آغاز به دروغ پردازی نموده و منشأ این شیطنت هاست.

این بازی که رسانه ها از آن به بازی تأیید و تکذیب تعبیر کردند، اما معمای موعد انتشار قورباغه را حل نکرد. در آن روز ها روابط عمومی سریال ادعا کرد که پروانه نمایش قسمت های اولیه قورباغه صادر شده و پخش سریال از آبان آغاز خواهد شد.

ادعایی که با تکذیب محمدرضا فرجی، مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی روبرو شد: از سوی سازندگان قورباغه تقاضای بازبینی به ارشاد داده شده و 6 قسمت نیز ارایه شده، اما پروانه هنوز صادر نشده است.

تأیید تلویحی توقیف

این ماجرا در این یک ماه و اندی نه تن ها به جایی نرسیده، بلکه حتی شاید بغرنج تر هم شده باشد. در حقیقت در این چهل و چند روز، چندبار تاریخ جدیدی برای انتشار این سریال اعلام شده و در ادامه نیز به تعویق افتاده است.

آخرینش هم همین دو روز پیش بود که هومن سیدی در اینستاگرام از بلاتکلیفی شان درباره زمان پخش سریال قورباغه نوشت و عملا شایعه توقیف این سریال را که به خصوص در فضای مجازی دست به دست می شد، به طور تلویحی تأیید کرد: چطور ممکن است که با داشتن پروانه نمایش همچنان بلاتکلیف بمانیم؟!

هومن سیدی نوشت: من نزدیک به سه سال از زندگی حرفه ای و شخصی ام را برای ساخت قورباغه گذاشتم و بهترین روز های عمرم را برای این کار صرف کردم. یک تیم تمام حرفه ای برای رسیدن یک نتیجه قابل قبول تمام کوشش شان را کردند تا سریالی را در شأن و شخصیت مخاطب بسازند. این که پیروز بوده ایم یا خیر، بحثی موکول به بعد از پخش است.

هومن سیدی در ادامه شایعات موجود درباره بی میلی عوامل و مالکان سریال برای توزیع آن را تکذیب نموده و آشکارا گفت که قورباغه مدتی است که آماده پخش بوده و به دلایلی نامعلوم به تعویق افتاده:

… به هر ترتیب اعلام رسمی پخش به آبان موکول شد، که باز به دلایلی ارشاد از ما درخواست کرد که تاریخ پخش را به آذر موکول کنیم، که در نهایت، دلخوری به حقِ مخاطبان را در پیش داشت که تیم سریال را بی برنامه خطاب نموده اند و اکنون در این لحظه، تهیه کننده محترم به بنده رسما اعلام نموده که مجدداً امکان پخش در آذر هم وجود ندارد و ما باید به خواسته ارشاد، پخش را به اول دی ماه موکول کنیم.

چرا؟ من و تهیه کننده بسیار زیاد حسن نیت خود را اثبات کردیم و با شورای پروانه نمایش کمال همکاری را داشتیم. فقط و فقط به دلیل اینکه زحمت چندساله این تیم دیده گردد و مردم بتوانند این سریال را ببینند. در انتها هم از مدیریت سازمان سینمایی می پرسد: جناب آقای انتظامی، لطفا جوابی صریح به بنده و مخاطبان بدهید.

چطور ممکن است که ما با داشتن پروانه نمایش از شورای محترم، همچنان بلاتکلیف بمانیم؟ ما مجبوریم تاریخ پخش را به اول دی ماه موکول کنیم. کسی هست که این اطمینان را بدهد که دی به بهمن یا اسفند یا به هر ترتیبی به سال بعدی موکول نخواهد شد؟ لطفا بفرمایید در این لحظه سریال قورباغه توقیف شده است یا خیر؟

بازی بی منطق

نامه یا بیانیه هومن سیدی خطاب به وزارت ارشاد، با این مضمون تلویحی که ارشاد اجازه توزیع قورباغه را نمی دهد و عملا آن را توقیف نموده است، در چند روز اخیر تبدیل به بحث روز رسانه ها شده است. بیانیه ای که البته شماری از رسانه ها آن را آدرس غلط برای تحت فشار قراردادن ارشاد نامیده اند.

اتفاقی که ظاهرا به خوبی جواب داده و سازمان سینمایی را مجبور نموده به سرعت به ادعا های هومن سیدی پاسخ داده و با انتشار استوری در اینستاگرام رسمی سازمان سینمایی عنوان کند که قورباغه حتما در همان تاریخ بیست وچهارم آذر منتشر خواهد شد.

اما نکته در این است که کسی به این پرسش پاسخ نمی دهد که اگر واقعا قورباغه پروانه نمایش دارد، پس چه عاملی مانع انتشار این سریال است؟ به زبان ساده تر، و گذشته از اهداف و نیات هومن سیدی و سرمایه گذاران سریال در انتشار این بیانیه، قورباغه باید به هرحال حتما مسئله ای داشته باشد که مانع از انتشارش می گردد، وگرنه چرا باید چندبار متوالی وعده انتشار سریال در یک تاریخ تعیین با بدقولی سازندگان سریال همراه گردد و اعتماد تماشاگران را به سریال زیر چکش حراج بگذارد؟!

یعنی هومن سیدی یا سرمایه گذاران کارکشته سریال بدیهیاتی در این حد را نمی دانند که بدقولی در ارایه محصولاتی مانند آثار نمایشی عامل اول و اصلی رویگردانی مخاطب از این چنین آثاری است؟

اما؛ مثل تمام ماجرا های جنجالی سینمای ایران بازی بدون توجه به منطق بازی همچنان ادامه دارد.

منبع: فرادید
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1163

به "سریال قورباغه هم توقیف شده است؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال قورباغه هم توقیف شده است؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید